Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$60,139.55
-1677.26
Ethereum
$2,940.86
-102.63
Litecoin
$77.06
-0.44
DigitalCash
$26.75
-0.17
Monero
$118.13
+2.22
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$24.99
-0.24
Dogecoin
$0.14
-0

RBC Analistleri: Libra’yı Reddetmek Çin’in Dijital Parasını Güçlendirebilir

0 275

RBC Analistleri: Libra’yı Reddetmek Çin’in Dijital Parasını Güçlendirebilir .

RBC Capital Markets analistleri Libra’yı engellemenin, Çin’in merkez banka dijital parasının (CBDC) gelişen ekonomiler üstünde hakimiyet kurmasıyla sonuçlanabileceğini belirtti.

Çin, dijital para geliştirmede tempoyu artırdı

Finansal haber kaynağı Markets Insider’ın 15 Ekim’deki haberine göre RBC analistleri Çin’in, Facebook’un Libra planlarını duyurmasının ardından, yuan destekli CBDC çalışmalarını hızlandırdığına inanıyor. RBC şöyle belirtti:

“ABD yetkilileri Libra’yı engellerse ve ABD’de kripto yenilikleri teşvik edici düzenlemeler oluşturmamaya karar verirlerse, Çin’in CBDC’si gelişen ekonomilere fiilen hükmeden küresel dijital para birimi haline gelebilir.”

ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchi geçtiğimiz günlerde şirketlerin, yasal endişeler nedeniyle Libra projesinden çekildiğini açıkladı.Mnuchin, Libra projesinin Amerikan Kara Para Aklama Karşıtı standartlarına da uymadığını ekledi:

“Para aklama karşıtı standartlarımızı ve FinCEN standartlarımızı karşılamazlarsa, harekete geçmek zorunda kalırız. Muhtemelen hazır ve uyumlu olmadıklarını farkettiler ve ortaklar yasal endişeler nedeniyle standartlar karşılanana kadar projeden çekildi.”

RBC analistleri yine de birçok şirketin Libra projesine dahil olmaya hala ilgili olduğunu ve ayrılanların ileride geri dönebileceğini belirtti. Küresel yatırım bankası şöyle belirtti:

“Net bir yol haritası geliştirilir ve Libra başarıyla piyasa sürülürse, şirketler birliğe muhtemelen tekrar başvuru yaparlar.”

Çin'in Dijital Parası ile ilgili görsel sonucu

Facebook Bitcoin’i eklemeli

ABD Milletvekili Warren Davidson, Facebook’un yeni para birimi Libra’yı oluşturmak yerine Calibra cüzdanına Bitcoin’i (BTC) eklemesi gerektiğini söyledi.

Davidson, Facebook’un Libra projesinin, platformun mevcut faaliyetlerine olan odağı yoğunlaştırdığını ileri sürdü:

”Facebook içeriği halihazırda filtreliyor – kimileri bunun yanlı olduğunu, kimileri ise harika olduğunu, güvenli alanlarını korduğunu söylüyor […] Filtrelenmiş konuşma mı özgür konuşma mı istiyoruz? Filtrelenmiş işlemler mi özgürlük mü istiyoruz?”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.