Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Polkadot ile Bir Saatte Blockchain Oluşturulabilecek

0 490

Polkadot ile Bir Saatte Blockchain Oluşturulabilecek.

Geliştirici Bruno Škvorc, dünkü Unitize blockchain konferansında Polkadot tabanlı bir blockchain ağının bir saatte nasıl başlatılabileceğini anlattı.Škvorc, Polkadot’un modüler “Substrate” yapısına dayalı bir blockchain ağının nasıl oluşturulacağını detaylı bir şekilde açıkladı. Dahası, geliştirici bu şekilde geliştirilen blockchain’lerin nasıl hard fork’a gerek olmadan sorunsuz bir şekilde güncellenebileceğini gösterdi.

Škvorc, Substrate tabanlı blockchain’lerin geliştiricinin ihtiyaçlarına uyması için mevcut birçok modülden seçim yapılarak yapılandırılabileceğini açıkladı. Geliştirici, blockchain’lerin birbirlerine bağlı olması sayesinde güvenliklerinin de sağlandığını ekledi.

Fork’a gerek olmadan güncelleme

Yazılımın yeni blockchain’in düğümünü işletmek için ihtiyaç duyduğu her şey, hem Rust hem de web assembly (WASM) kodunda yer alıyor. Rust, gerçekten etkili bir ikili dosyaya toplanabiliyor, WASM kodu daha az etkili olsa da daha az yer kaplıyor. Bu da fork’a gerek olmadan güncelleme yapabilmeyi mümkün kılıyor ki bu, Substrate tabanlı blockchain’lerin öne çıkan bir özelliği.Düğüm, Rust yazılımını çalıştırmadan önce zincir dahilindeki WASM koduyla kıyaslıyor ve daha yeniyse onunla değiştiriyor. Bu şekilde cihazlarını aktif olarak güncellemeyen düğüm işleticileri bile her zaman yazılımın son sürümünü çalıştırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.