Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Dijital Korsanlıkla Mücadeleye Blockchain Desteği

0 322

Dijital Korsanlıkla Mücadeleye Blockchain Desteği

Hint holding Mahindra Group’un BT yan kuruluşu Tech Mahindra, medya ve eğlence sektörü için blockchain tabanlı dijital sözleşme ve haklar platformu başlattı.Açık kaynak Hyperledge Fabric protokolünü kullanan IBM’in blockchain platformu ile geliştirilen sistem, içerik üreticilerine gelirlerini ve dijital haklarını etkili bir şekilde takip etmede yardımcı olmayı amaçlıyor.

“Blockchain Tabanlı Sözleşme ve Haklar Yönetim Sistemi” (bCRMS) adlı platform, dijital korsanlıkla mücadelede kilit bir araç olacak.

Tech Mahindra’nın blockchain ve siber güvenlik uygulama lideri Rajesh Dhuddu, 9 Temmuz tarihli açıklamasında eğlence ve medya sektörü için çevrimiçi korsanlık nedeniyle yaşanan gelir kaybının 2022 yılına kadar 50 milyar dolara ulaşacağının öngörüldüğünü söyledi.Platform, çevrimiçi içeriklerin doğruluğu, yetkilendirilen kullanımı ve indirilmelerini gerçek zamanlı izleyen güvenli bir dijital haklar yönetim sistemi sağlayacak. Platform, içerik üreticilerine ayrıca ödemeler için otomatik bir yönetim sistemi de sunacak.Yeni sistemin tüm kullanıcılarının IBM açık bulut ekosistemine erişimi olacak.

Tech Mahindra’nın blockchain yatırımları

Tech Mahindra, geçtiğimiz aylarda R3’nin blockchain tabanlı Marco Polo Ağı’nı uluslararası işlemler için kullanan ilk hint şirket oldu.Tech Mahindra, geçtiğimiz yıl ise Amerikan dağıtık defter teknolojisi şirketi Adjoint iş birliğinde blockchain tabanlı bir finansal yönetim ve sigorta çözümü geliştirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.