Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,635.45
-25.76
Ethereum
$3,232.06
+35.31
Litecoin
$86.23
+1.15
DigitalCash
$31.34
-0.25
Monero
$120.68
+0.42
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$28.18
+0.05
Dogecoin
$0.16
0

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Kripto Para Yasağı Duruşmasını Kasım Ayına Erteledi

0 264

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Kripto Para Yasağı Duruşmasını Kasım Ayına Erteledi .

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) kripto para birimi ile ilgili işlere hizmet sağlama yasağını gözden geçirecek duruşmayı erteledi.

Bankalar ve finans kurumlarının dijital para ile ilgili hizmetleri sağlamalarına getirilen yasağa dair yapılan 16 Ekim tarihli oturumda, mahkeme bir sonraki duruşma tarihini 12 Kasım’a değiştirdi. Ardından duruşma tarihi, belirlenen ilk tarihe denk gelen Hindistan’daki ulusal tatiller nedeniyle 19 Kasım’a ertelendi.

Kripto para birimlerine karşı Hindistan Merkez Bankası

Yüksek Mahkeme, Ağustos ayı sonlarında ülkenin merkez bankasını kripto para yasağını ele alması konusunda eleştirdi ve bankaya haklı sebep göstermesi için iki hafta vererek şikayetleri ele almasını emretti.

RBI’nın ilk olarak 2018 yılının Nisan ayında yayınlanan kripto genelgesi, bankaların kripto para birimleri ile ilgilenen herhangi bir kişiye veya işletmeye hizmet vermesini yasaklarken, gelecekte kendi kripto para birimini çıkarma ihtimalini de keşfettiğini belirtiyor.

Delhi Yüksek Mahkemesi genelgenin yayınlanmasının ardından, RBI’nin kripto işletmeleriyle ilişiğini kesme kararının anayasaya aykırı olduğunu belirterek genelgeyi eleştirdi.

hindistan kripto ile ilgili görsel sonucu

Dijital para birimlerine tam yasak

 

Nisan ayının sonlarında, Hindistan hükümetinin “Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Birimlerinin Mevzuatı Kanunu 2019″ isimli yasa tasarısı için bakanlıklar arası görüşmelere başladığı ve birçok hükümet departmanından da destek gördüğü bildirilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.