Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,635.45
-25.76
Ethereum
$3,232.06
+35.31
Litecoin
$86.23
+1.15
DigitalCash
$31.34
-0.25
Monero
$120.68
+0.42
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$28.18
+0.05
Dogecoin
$0.16
0

Pelikan kavgası Türk Telekom’a mı sıçradı

0 338

Pelikan kavgası Türk Telekom’a mı sıçradı .

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Bakan Berat Albayrak ile eski Başbakan Binali Yıldırım arasında bir çekişmenin yaşandığı gündeme gelmişti. Pelikan kavgası nedir ?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Bakan Berat Albayrak ile eski Başbakan Binali Yıldırım arasında bir çekişmenin yaşandığı, mart ayındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilk seçim gecesi, AKP koridorlarından aktarılan olayla gündeme gelmişti. Ama Türk Telekom’da çekişme yeni değil. Uzun zamandır var. Hatta günümüzün CEO’su Ümit Önal’ın, 2016 yılında şirkete atanırken CEO olacağı konuşuluyordu. O dönem diğer bir CEO adayı olarak Bilal Erdoğan’ın sınıf arkadaşı İbrahim Eren’den bahsediliyordu. Binali Yıldırım’ın ise 2016 nisan ayından itibaren o zamanki yönetim kurulu başkanı Muhammed Hariri ile Şükrü Kutlu’nun genel müdürlüğü üzerine pazarlık yaptığı ama AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kutlu’ya bazı nedenlerle karşı çıktığı konuşuluyordu. Ama İBB seçiminden hemen sonra Berat Albayrak’ın Türk Telekom içindeki durumunu güçlendirdiği görüldü. 31 Temmuz’da reklam sektöründen gelen isim, Ümit Önal CEO olarak atandı.

TÜRK TELEKOM SİYASİ ATAMALARLA DAHA NE KADAR GİDER?

Türk Telekom’daki siyasi atamalar, siyasetle beraber belli ekipler arası yaşanan adamcılık ve kadro oluşturma girişimleri, her 2 yılda bir üst yönetimin değişmesi ve alt ekiplerin de değişmesi ile uzman, tecrübeli ve liyakat sahibi ekinin görevlerinden ayrılmasına neden oldu. Bu da tarihsel bilgi birikiminin ve kurum kültürününün yerle bir olmasını getirdi. Bundan olsa gerek ki, Türk Telekom son dönemde ciddi kan kaybediyor. Ülkenin her yerinden “internet çalışmıyor” ya da “telefonlar kesik” bilgileri geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.