Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,326.28
+708.64
Ethereum
$3,505.51
+29.75
Litecoin
$74.27
+1.58
DigitalCash
$24.11
+0.44
Monero
$161.54
+1.94
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$23.47
+0.22
Dogecoin
$0.12
0

Elon Musk’tan Enflasyon Rekorları Hakkında Açıklamalar

0 462

6 Ağustos Cumartesi günü hissedarlarla yaptığı son toplantısında Tesla kurucusu Elon Musk, küresel ekonomi hakkında bazı olumlu demeçler verdi. Musk, enflasyonist baskılar hafiflemeye başladığında, enflasyonun en kötüsünün geride kalabileceğini belirtiyor.

Elon Musk, önümüzdeki altı ayda şirketin ürün maliyetlerinin azalacağını kaydetti ve ekledi:

Eğilim düşüyor, bu da enflasyonun zirvesini geçtiğimizi gösteriyor. Enflasyonun yakında ‘gelecekte bir noktada’ düşeceğini düşünüyorum.  Fiyatların zaman içinde nereye gittiğine dair bir fikrimiz var.

Şu anda gördüğümüz ilginç şey, mallarımızın çoğunun, Tesla’daki çoğu şeyin fiyatlarının altı ay içinde aşağı inmiş olması.

Bu durum kripto para birimleri için iyi bir haber mi?

Amerika Birleşik Devletleri’nde enflasyonun dört on yılın en yüksek seviyesinde %9’u aşmasıyla birlikte para, hisse senedi ve kripto piyasalarından tahvil ve Hazine gibi riskli varlıklara hızla düştü. Bunun nedeni, Federal Rezerv’in enflasyonu kontrol etmek için faiz oranlarını yükseltmesidir, bu da ekonomik büyüme oranını olumsuz yönde etkileyebilir. Bununla birlikte, Elon Musk’ın öngördüğü gibi enflasyonist baskılar hafifledikçe, kripto para birimlerinin düşüşü sonlanabilir. Bu aynı zamanda birçok yatırımcının kripto yatırımlarını sürdürme eğiliminde olduğu ve hatta uzun vadede yeni girişler yaptığı anlamına gelebilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.