«

Ubisoft EOS Blok Üreticisi Oldu .

Assassin’s Creed isimli ünlü video oyununu geliştiren firma, EOS tabanlı oyun dağıtım platformu Ultra ile ortaklık kurdu. Ubisoft, Ultra’nın EOS sidechain’i üzerinde sunulan UOS isimli testnet üzerinde blok üreticisi olacak. Dolayısıyla şirket, test süresi boyunca ağın korunması ve işlemlerin onaylaması konusunda yardımcı olacak.

Çıkar uyuşması

Oyun içi eşyaların oluşturulması, oyuncular arasında ödüllerin ve ödemelerin değiş tokuşu gibi işlemler, blockchain tabanlı ağ üzerinde gerçekleşecek. Ultra, piyasaya sürüldüğü an itibarıyla blok geliştirici olarak Ubisoft’u seçti. Zira oyun geliştiricisi olan Ubisoft, bu platformun büyümesine yardımcı olmak için duyduğu ilgiyi farklı platformlarda belli etmişti. Oyun devinin aynı zamanda teknik açıdan da sisteme destek sağlama becerisi bulunuyor.

“Deneme süreci boyunca geçerli olacak iş birliğimiz kapsamında, geliştirdikleri blockchain tabanlı sistemi daha büyük bir ölçeğe getirmelerine ve bunun oyun sektörüne sağlayacağı  faydaları keşfetmelerine yardımcı olmayı umuyoruz.”

Ultra, bu yılın başlarında diğer blok üreticilerinin de isimlerini açıklamıştı. Ultra ağının ilk üç blok üreticisi olarak kripto para borsası Bitfinex’in yanı sıra yerel EOS geliştirme toplulukları EOS Rio ve EOS New York duyurulmuştu.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *