Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,134.75
+221.66
Ethereum
$2,960.12
+43.64
Litecoin
$70.18
+2
DigitalCash
$30.40
+1.19
Monero
$124.78
+3.59
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.89
+0.51
Dogecoin
$0.09
0

SEC Yetkilisi: Bitcoin ve Kripto Düzenlemelerine Acil Bir İhtiyaç Var

1 471

SEC Yetkilisi: Bitcoin ve Kripto Düzenlemelerine Acil Bir İhtiyaç Var

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) bir komisyon üyesi olan Hester Peirce; Tesla, BNY Mellon ve Mastercard gibi büyük şirketlerin Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıklar alanına girmeye başlamasıyla acil bir şekilde kripto para birimi düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu söyledi.

ABD düzenleyici kurumların en önde geleninde yer alan kripto savunucularından biri olan Peirce; uzun bir süredir düzenleyicilere, bireylerin ve işletmelerin yasayı çiğnemeyi korkmadan kripto varlıklarına yatırım yapmalarına izin verecek net kurallar bulmalarını istiyor.

Gemini’ın kurucuları Winklevoss’lar tarafından yapılan bir Bitcoin ETF (borsa yatırım fonu) başvurusunu reddetme kararına açıkça itiraz ettikten sonra Hester Peirce “Crypto Mom (Kripto Annesi)” lakabını almıştı.

Reuters ile yeni bir röportajda, kripto düzenlemeleri için çağrısını yineledi. Büyük firmaların, bilançolarına kripto para birimleri ekledikleri haberleri arasında; kripto alanı için net kurallara ve düzenlemelere olan ihtiyacı bir kez daha yineledi.

Peirce, şunları söyledi:

“OLAY YALNIZCA BİR SÜREDİR NETLİK TALEPLERİNİN OLMASI VE YENİ BİR YÖNETİMİN YENİ BİR BAKIŞ ŞANSI VERMESİ DEĞİL. AYNI ZAMANDA PİYASADAKİ DİĞER İNSANLAR DA ALANA YENİ CANLANAN BİR İLGİ GÖSTERDİ. BU, BU ALANDA DAHA FAZLA NETLİK SAĞLAMAK İÇİN BİR TÜR ÖNLEM ALMAMIZIN ACİLİYETİNİ ARTIRIYOR.”

Tesla geçtiğimiz günlerde bir SEC başvurusunda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı. Ayrıca öncü kripto para birimini, ürünleri için ödeme aracı olarak kabul etmeyi planladığını açıkladı.”

Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon da BTC ve diğer dijital varlıkları finanse etmeye başlayacağını duyurdu. Mastercard ayrıca ağının bazı kripto para birimlerini desteklemesine izin vereceğini söyledi.

“MASTERCARD, KRİPTO PARA BİRİMLERİNİ KULLANMAYA BAŞLAMANIZI ÖNERMEYE ÇALIŞMIYOR. ANCAK, MÜŞTERİLERİN, TRADER’LARIN VE İŞLETMELERİN DİJİTAL DEĞER DEPOLARINI (GELENEKSEL VEYA KRİPTO); İSTEDİKLERİ GİBİ TAŞIMALARINI SAĞLAMAK İÇİN BURADAYIZ.”

Bitcoin yükselişini sürdürüyor

Dijital varlıklar büyük şirketlere sıçrarken; bireysel yatırımcıları ve işletmeleri kripto alanını keşfetmeye teşvik ederken BTC, yükselişini sürdürüyor. Bugün yeni bir rekor kıran BTC, gün içerisinde 49.400 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında ise 49.000 dolar civarında el değiştirmeye devam ediyor.

1 yorum
  1. […] ile ödeme yapmasını yasaklayan ilk kripto yasasını resmen yürürlüğe koydu. Rusya’daki kriptoya yönelik endüstriye yasal statü sağlamasına rağmen, yasa tasarısı; vergilendirme ve […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.