Reddit Blok Zinciri Tabanlı Bahşiş Sistemine Hazırlanıyor Olabilir

«

Reddit Blok Zinciri Tabanlı Bahşiş Sistemine Hazırlanıyor Olabilir.

Reddit, bugün ”Kripto para” subreddit’ine gönderilen ekran görüntüsü doğru ise blockchain tabanlı puanlama sistemi uygulamaya hazırlanıyor olabilir. Reddit kullanıcısı MagoCrypto, topluluk puanlamasını içeren yeni Reddit uygulaması sürümünün ekran görüntüsünü gönderdi. Cüzdan özelliğinin SSS kısmına girildiğinde ”dağıtım”, ”cüzdan”, ”yedekleme ve kurtarma” ve ”blockchain üzerinde” sayfaları görülebiliyor.

Videonun ekran görüntüsü. Kaynak: Reddit

Henüz doğrulanmayan video, Reddit’in gönderileri ödüllendirmek için blockchain veya kripto paraları kullanmaya hazırlandığına işaret ediyor olabilir.

Önceki puanlama sistemleri

Reddit, bundan yaklaşık bir yıl önce kullanıcıların platforma katılımları için topluluk puanı ile ödüllendirildiği bir ”topluluk puanı” girişimini denedi. Girişim, ilk olarak r/ethtrader, daha sonra ise r/Stellar subreddit’inde denendi.  Girişim, ilk başta topluluktan destek görse de bu video, çoğu kullanıcının blockchain kullanmak konusunda çekingen olduğunu gösteriyor. Diğer kullanıcılar ise hangi blockchain’in kullanılacağını veya Reddit’in kendi blockchain’ini geliştirip geliştirmeyeceğini merak ediyor. Tüm kullanıcıların sorduğu soru ise ”Neden blockchain?” oldu. Reddit üzerinde blockchain tabanlı bir ekosistem oluşturulması, ana akım yaygınlığa doğru önemli bir adım olabilir. Reddit, yalnızca Şubat 2020’de 1,3 milyar ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Comscore’a göre Reddit kullanıcılarının yüzde 38’i, kendilerini teknoloji meraklısı olarak tanımlıyor. r/Bitcoin subreddit’i 1,4 milyon üyeye, r/Cryptocurrency ise 1 milyon üyeye sahip. Reddit okuyucuları, Brave Browser yoluyla gönderilere Basic Attention Tokens (BAT) ile halihazırda bahşiş bırakabiliyor.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *