Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$68,713.22
-490.54
Ethereum
$3,834.66
+75.83
Litecoin
$83.92
-0.98
DigitalCash
$30.01
-0.34
Monero
$142.95
+2.27
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$32.00
+0.36
Dogecoin
$0.17
-0

“Nesnelerin İnterneti Olmayınca Akıllı Sözleşmeler Eksik Kalıyor”

0 356

“Nesnelerin İnterneti Olmayınca Akıllı Sözleşmeler Eksik Kalıyor”

New Yorklu blockchain ve iş uzmanlarına göre akıllı sözleşmeler, nesnelerin interneti cihazlarıyla birlikte kullanılmadığında verimsiz oluyor.Stern İşletme Fakültesi akademisyenleri Hanna Halaburda ve Yannis Bakos, 10 Temmuz’daki Unitize konferansında, akıllı sözleşmelerin verimliliğini artırmak için Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları ile etkileşimlerinin önemine vurgu yaptı.

Akıllı sözleşmeler işlemleri demokratik hale getiriyor

Sunumda, “akıllı sözleşmelerin iş dünyasını nasıl daha demokratik hale getireceğine” dair bilgiler verildi. Muhataplar açısından sistemin nasıl faydalı olabileceği ele alınırken, tek başlarına kullanılmaları durumunda eksikliklerin yaşanabileceğini belirttiler.Halaburda, IoT’nin ticaret sektöründeki akıllı sözleşmelerin verimliliğini üst seviyeye çıkarmak için önemli olduğunu açıkladı:

“Önemli bir sorunu çözüyorlar, ama kısmen… Sadece akıllı sözleşmelerin eklenmesi teslimat kalitesini artırır o kadar.”

Örnek olarak meyve nakliye şirketi ve perakendeci arasında sözleşmeyi tanıtan akademisyen, akıllı sözleşme sayesinde işlemin otomatik biçimde ilerlemesinin mümkün kılındığını, ancak meyvenin kalitesinin nakliye esnasında korunması konusunda bir yenilik sunmadığını açıkladı.Bahsi geçen sürece IoT algılayıcıları eklendiğinde, depolama sıcaklığı gibi meyvenin kalitesini etkileyen özellikler için de ayarlama yapılabiliyor.

Yılda 300 milyar dolar tasarruf

VeChain tarafından hazırlanan yakın tarihli bir raporda, blockchain teknolojisini IoT ile birleştirmenin avantajlarına değinilmiş, gıda endüstrisinde 7 yıl içinde yılda 300 milyar dolar tasarruf edebileceği gösterilmişti. IBM, Walmart, Carrefour ve California Giant Berry Farms gibi firmalar halihazırda FoodTrust çözümünü kullanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.