Kripto para destekçisi Revolut okyanus ötesine yelken açıyor

«

Kripto para destekçisi Revolut okyanus ötesine yelken açıyor .

Revolut, destek sunduğu kripto para birimlerine yenilerini ekleyerek ABD’de kullanıma açılmak için gün sayıyor. Değeri 5,5 milyar dolara ulaşan, son yatırım turunda 500 milyon dolar fon elde eden Revolut, Avrupa’nın en büyük FinTech’lerinden biri konumunda. Neobank, yani dijital banka olarak bilinen Revolut, geleneksel bankacılık kurumlarından daha kolay kullanımı ile dikkat çekiyor. Revolut Avrupa’da büyük bir başarı yakalamış durumda. Kendi bölgesinde 29 fiat (itibari) para birimi üzerinden Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve (XRP) alım satım işlemlerine olanak tanıyor. Revolut, 50 ABD eyaletinin tamamında da müşterilerine aynı hizmeti sunmayı umuyor. ABD’deki kripto manzarasını değerlendiren Dan, Square’in en büyük rakibi olduklarını ifade ediyor. Sadece Bitcoin (BTC) sunan Square’in Cash App uygulamasının aksine Revolut’un menüsünde dört büyük kripto para birimi daha var. Kripto para, şirket için önemli bir gelir kaynağı ve kullanıcı edinmenin önemli bir itici gücü durumunda.

500 milyon dolar fon elde etti

Revolut yatırımcılarının, kripto para birimlerini risk olarak algılayıp algılamadıkları konusunda Dan şöyle cevap verdi:

“Yatırımcılarımız kripto parayı seviyor. İyi yönetildiği sürece riske aldırmıyorlar ve biz de bu konuda iyiyiz.”

Dan, varlık destekli tokenlerin yüksek potansiyele sahip olduğuna inanıyor:

“Hisse senetleri veya tahvil, hatta kripto para satın almak nispeten kolaydır, ancak konuyu derinlemesine bilmeyen bir yatırımcının metalara maruz kalması neredeyse imkansızdır. Yani, elmas veya altına sabitlenmiş bir token varsa, bu çok cazip olabilir.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *