random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara

Çin, BSN’e Açık Blockchain Ağlarını Entegre Edecek

«
Çin Blockchain pilot bölgesi oluşturdu

Çin, BSN’e Açık Blockchain Ağlarını Entegre Edecek

Çin’in Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), önümüzdeki 12 ayda en bilinen açık blockchain’lerin bazılarını entegre edecek. BSN’in ardındaki özel şirket Red Date Technology’nin CEO’su He Yifan, yaptığı açıklamada ağın Haziran 2021’e kadar 30-40 açık blockchain ağını entegre etmeyi hedeflediğini söyledi. Ağ, bir sonraki yıl ise daha fazla blockchain entegre ederek bu sayıyı iki katına çıkarmayı planlıyor.Nisan ayında başlatılan BSN, Çin’in ilk devlet destekli blockchain girişimini teşkil ediyor. BSN, ilk olarak küçük ve orta ölçekli işletme ve girişimcilere izne dayalı blockchain ağları üzerinde blockchain uygulamaları inşa etme ve kullanmalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Ağa şimdiye kadar 6 bin işletme ve şahıs kaydoldu.

Bununla birlikte ağ, şu anda birkaç açık blockchain ağını da entegre etmeyi hedefliyor.Blockchain seçimleri hakkında konuşan He, “Mümkün olduğu kadar çok uygun açık blockchain’leri entegre etmeye çalışsak da, kesinlikle hepsini etmiyoruz. Bu, yüksek giderler ve insan gücündeki sınırlamalar nedeniyle uygulanabilir olmazdı.” diye açıkladı. BSN, entegre edeceği ağların arasında Ethereum, EOS ve NEO olduğunu duyurdu.

Tüm blockchain ağları için bağlantı noktası

BSN’e açık ağları entegre etmenin amacıyla ilgili konuşan He, ağın tüm blockchain ağları ve protokolleri için bir bağlantı noktası olmayı hedeflediğini söyledi:

“DApp geliştiricilerine daha kolay ve ucuz bir tek duraklık erişim noktası sunmak için bu açık blockchain’lerin mainnet ve testnet düğümlerini birlikte inşa ediyoruz. Geliştiriciler, BSN üzerinde tüm açık blockchain’lere kolayca erişebilecek. Böylece daha fazla geleneksel geliştirici de kripto sektörüne katılabilecek.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *