Brave iOS Kullanıcılarına Sunduğu Güvenliği Geliştiriyor

«

Brave iOS Kullanıcılarına Sunduğu Güvenliği Geliştiriyor

Brave Software, 27 Temmuz’da iPhone ve iPad kullanıcılarına daha yüksek düzeyde güvenlik ve gizlilik sunmak için Guardian ile iş birliği yaptı.Ortaklık, iki şirketin gizlilik özelliklerini, yani Brave’in gizlilik odaklı tarayıcısı ve Guardian’ın VPN ve güvenlik duvarı hizmetini bir araya getirecek. Brave tarayıcısının iOS kullanıcıları, tüm cihazı gizliliği ihlal eden izleyicilere karşı koruma sağlayacak Brave Güvenlik Duvarı + VPN’i tek bir tıkla aktif hale getirebilecek.

A screenshot of Brave’s VPN+Firewall

Brave VPN+Güvenlik Duvarı’nın ekran görüntüsü. Kaynak: Brave.

Guardian, Brave kullanıcıları için iyi

Brave CEO’su Brendan Eich, yaptığı açıklamada uzun süredir Guardian VPN kullanıcısı olduğunu ve şimdi de Brave’in kullanıcıları için hizmete erişimi kolaylaştıracağını söyledi:

“Güvenlik duvarı için çoktan ödeme yaptım ve kullandım. Fakat birçok kullanıcı bunu keşfetmedi, Brave ile bunu teşvik edecek ve kullanımı kolaylaştıracağız. Guardian, VPN sahibi olmayan Brave kullanıcıları için iyi.”

Bununla birlikte Brave kullanıcıları, Guardian’ın VPN’ine Basic Attention Token (BAT) ile abone olamayacak. Apple henüz bunu desteklemiyor.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *