“İkinci dereceden parçalama yaklaşımı, eth1 -> eth2 kadar büyük bir yükseltmenin gerekmeyeceğini garanti eder; bunun yerine, et2’den itibaren işler düzenli aralıklarla artış gösterecektir.”

Mesajda Vitalik, Ethereum’un gelişiminin son iki yılına da ışık tuttu:

“Genel olarak, son ~ 2 yılda, ‘mavi gökyüzü’ araştırmalarıyla ciddi bir değişim elde edildi. Neyin mümkün olduğunu anlamaya çalışmamız, somut araştırma ve geliştirmeye önem verip belirli ilkelleri optimize etmeye odaklanmamız mümkün oldu. Uygulanabilir olduğunu bildiklerimizi uygulamaya alıyoruz.”

Kripto topluluğundan gelen farklı yanıtlar

Bazıları projeye olumlu yanıt verdi ve projenin devam eden evrimini dört gözle beklediklerini belirtti. Bununla birlikte, haber yayına hazırlanırken en popüler yorum, önerilen geliştirme programının Ether’in fiyatını nasıl etkileyeceğine dair spekülasyon oldu.

(- CBC Casper, eth2 için ilk konsensüs algoritması değil mi?
– Hayır, ilk önce Casper FFG var.
– Bu saçmalıkları okuyacak değilim. Bana roket gibi yükselen bir grafik gösterin!)

Kaynak: Vitalik Tweet

Projenin bu yılki ana hedefinin ETH 2.0’ın 0 Aşamasını (Phase 0) başlatmak olduğunu söyledi. ETH 2.0 bağımsız bir hisse kanıtı (Proof of Stake) ağı olarak başlayacak. Ether’in fiyatı yılın başında 130 dolardan şubat ayı ortalarında yüzde 111 artışla 274 dolara yükseldi. Son piyasa düzeltmesinin ardından, Ether’in fiyatı 86 dolara kadar düştü. Haber yayına hazırlanırken Ether’in fiyatı 137 dolara yaklaşmıştı.