random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara

Eski UFC dövüşçüsü : XRP tam bir dolandırıcılık

«

Eski UFC dövüşçüsü : XRP tam bir dolandırıcılık .

Üçüncü en büyük kripto para XRP ile ilgili yasal sorunlar derinleşirken bazı ünlüler, kripto parayla ilgili endişelerini dile getirdi. Eski UFC dövüşçüsü ve Bitcoin (BTC) yatırımcısı Ben Askren, 28 Ocak’ta ”XRP tam bir dolandırıcılık” açıklaması yaparak kripto parayla ilgili şüpheleri daha da artırdı. Askren, daha önce de kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Eski Olimpic güreşçi, Bitcoin’in yanı sıra Charlie Lee tarafından yaratılan ve piyasa değeri bakımından yedinci en büyük kripto para olan Litecoin’i (LTC) de destekliyor. Litecoin Vakfı, Ocak 2019’da düzenlenen UFC 235 etkinliğinde Askren’a sponsor oldu. UFC dövüşçüsü, Instagram’a Litecoin yazılı bir tişört giyerken fotoğrafını ekledi.

Ünlü dövüşçü, Ekim 2019’da da Twitter hesabında Bitcoin’i övmüştü:

“@eToro kullanarak oldukça kolay bir şekilde BTC satın aldım. Siz zekiler kriptonun dolandırıcılık olduğunu söylerken ben varlıklarımdan kar elde edeceğim!”

Askren, geçtiğimiz günlerde de Bitcoin ve Litecoin’e olan desteğini belirten bir gönderi paylaştı:

Source: Twitter

Kaynak: Twitter

XRP için durum kötüleşiyor

Bir Twitter kullanıcısı, BTC ve LTC savunucusu olarak bilinen Askren’a şöyle bir soru sordu: ”@Benaskren’ın XRP hakkında sessiz kalması, durumun iyileşmesinin uzun zaman alacağını, belki de hiç iyileşmeyeceğini söylüyor.” Askren’ın yanıt vermesi uzun sürmedi ve gönderisi 2 binin üzerinde beğeni aldı. XRP için ise durum kötüleşiyor: 2019 yılında 0,364 dolardan işlem gören kripto para, Aralık ayında 0,183 dolara gerileyerek son iki yılın en düşük seviyesini gördü. XRP basan şirket Ripple’ın kendisine kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiği gerekçesiyle açılan dava, XRP için durumu daha da kötü hale getiriyor.

CEO Brad Garlinghouse, her şeye rağmen Ripple’ın ilk halka arz gerçekleştireceğinin ipuçlarını verdi. İlk halka arz, altcoin’in kaderine büyük bir etkide bulunabilir. XRP, çeviri yayın saati itibarıyla son 24 saat içerisinde yüzde 1 değer kazandı ve 0,238 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *