«

Türkiye sektörün yükselen yıldızı olacaktır .

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, ASKON ev sahipliğinde Antalya Expo’da düzenlenen Akdeniz E-İhracat Konferansında yaklaşık üç bin katılımcıya hitap etti.  Başkan Aydın Türkiye’nin jeopolitik konumu ve genç nüfusu gözönünde bulundurulduğunda Türkiye’nin ileriye yönelik bu sektörde yükselen bir yıldız olacağını belirtti. Önümüzdeki yıllar ticari anlamda rekabetin son derece üst düzeyde geçeceği yıllar olacaktır. Bu süreçte asla ve asla durmamalıyız. Doğru bir planlama stratejilerimizi belirlemeli, doğru adımlarla da bu planlamayı hayata geçirmeliyiz. Yeni ekonomi düzeninde teknolojik ürünler çok ayrı bir yer tutacaktır. Bu nedenle ülke olarak bu ürünlere odaklanmalı adeta teknoloji alanında atağa kalkmalıyız. Salonumuzda bir çok gencimizi görüyoruz. Özellikle gençlerimize seslenmek istiyorum. Gençlerimizden beklentimiz teknolojinin kurdu olsunlar. Katmadeğeri yüksek teknolojk ürün konularında kendilerini yetiştirsinler. Yarınlarımızın rahat geçebilmesi için bu konu çok elzem. Sizlerden beklentimiz büyük. Unutmayalım ki yarının güçlü Türkiyesi sizlerin ellerinde.

Türkiye yükselen bir yıldız olacaktır

Dünya nüfusu hızla artarak devam ediyor. 8 milyara dayanan bir nüfusa ulaştık. Dünya nüfusunun yarısından fazlası yani yüzde 60’a yakın bir oranı internet kullanır durumda. Türkiye’de ise bu oran yüzde 75’lere ulaşarak 2018 verilerine göre 60 milyon kullanıcıya dayanmıştır. Ülkemiz dünya ortalamasının üzerinde bir rakama ulaşılmıştır. 2018 yılında dünya genelinde 3 milyara yakın insan interneti kullanarak ticaret yapmıştır. Bu da 2 trilyon dolara yakın bir harcamaya tekabül etmektedir. Ülkemizde ise bu rakam 6.2 milyar dolarları bulmuştur. Bunda internet ve mobil cihazlarının yaygınlaşması etkili olmuştur. Bugün insanlar yürürken bile beğendiği bir şeyi sipariş edebilir hale gelmiştir.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ceren Yalçın Hakkında

avatar

Ceren Yalçın

Ceren Yalçın 1992 doğumludur ve İstanbul'da yaşamaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı mezunudur . haberkoin.com ' un ekonomi bölümünün editörlüğünü yapmaktadır. Tüm soru ve önerileriniz için cerenyalcı[email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *