Trump: Çin ticaret müzakerelerinde ilerleme olduğunu kaydetti

«

Trump: Çin ticaret müzakerelerinde ilerleme olduğunu kaydetti .

ABD Başkanı Donald Trmp, ticaret anlaşmasına dair çalışmaların iyi gittiğini belirterek, Çin’in taahhüt ettiği alımları gerçekleştirmeye başladığını söyledi

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in ticaret anlaşmasının birinci aşaması konusundaki müzakerelerin ilerlemekte olduğunu kaydettiğini belirterek, gelecek ay Şili’de bir anlaşma imzalanmasına yönelik beklentileri yükseltti.

Trump Pazartesi günü Beyaz Saray’da kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, anlaşmanın bir parçası olarak gördüğü Çin’in ABD’den tarım ürünleri alımını işaret ederek, “Satın almaya başladılar” dedi ve “Daha fazlasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Pazartesi günü erken saatlerde, ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, anlaşmanın detaylarının istenilen şekilde olmasının Başkan’ın anlaşmayı gelecek ay Şili’de imzalamasından daha önemli olduğunu söyledi.

ABD’li yetkililer, Çin’in ABD’den alımlarını önemli ölçüde artıracağını ve finansal hizmetler, kur imtiyazları ve fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin konularda uzlaştıklarını belirtmişti. Bunun karşılığında ABD Noel alışveriş sezonu öncesinde Ekim’de devreye girmesi planlanan ek gümrük vergilerini durduracaktı.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ceren Yalçın Hakkında

avatar

Ceren Yalçın

Ceren Yalçın 1992 doğumludur ve İstanbul'da yaşamaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı mezunudur . haberkoin.com ' un ekonomi bölümünün editörlüğünü yapmaktadır. Tüm soru ve önerileriniz için cerenyalcı[email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *