Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,967.39
+748.31
Ethereum
$3,140.60
+62.8
Litecoin
$85.35
+4.19
DigitalCash
$31.21
+0.91
Monero
$118.99
-1.5
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$27.92
+1.78
Dogecoin
$0.16
+0.01

Ripple, Mevzuat Ekibine Dört Üye Ekledi

0 367

Ripple, Mevzuat Ekibine Dört Üye Ekledi .

San Francisco merkezli blockchain girişimi Ripple, küresel mevzuat ekibine yaptığı dört yeni atamayı ve şirketin Blockchain Association’a katılacağını duyurdu.

22 Ekim tarihli blog gönderisine göre Ripple, Washington D.C. merkezli küresel mevzuat ekibine dört yeni üye kattı; Craig Phillips, Michelle Bond, Ron Hammond ve Susan Friedman. Michelle Bond’un aynı zamanda Blockchain Association yönetim kurulunda da yer alacağı bildiriliyor.

Finans sektörü mevzuatı geçmişine sahip yöneticiler

Phillips, Ripple’a ABD Maliye Bakanlığından katıldı, Bakana danışmanlık yapan Phillips aynı zamanda finans sektörünü denetlemeye yönelik standartlar belirleyen ve ekonomik büyümeyi hızlandıran bakanlık emri ‘Executive Order 13772’ üzerinde çalıştı. Ripple’daki görevi ise stratejik mevzuat fırsatları üzerine danışmanlık yapmak olacak.

Bond, Ripple öncesinde Bloomberg’te Küresel Blockchain Politikası Başkanlığı ve Küresel Mevzuat ve Halkla İlişkiler Başkanlığının yanı sıra, hem Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda hem de ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde danışmanlık yaptı.

Friedman ise Maliye’de Uluslararası Piyasalar Müsteşarlığı görevinde CFTC Başkanı Heath Tarbert’a danışmanlık yaptı. Ripple’da da uluslararası politika danışmanlığı yapacak. Ripple’a hükümet ilişkilerini yönetmek için katılan Ron Hammond, eski görevinde ise temsilci Warren Davidson’a Yasama Danışmanlığı yapmıştı.

Ek değişiklikler ve sektör katılımı

Ripple’ın Blockchain Association üyeliği de bu alanda çalışan birçok denetmen ve lobici ile iletişim sağlayacak. Blockchain Association, blockchain taraftarlarından oluşan ve küresel çapta blockchain yaygınlığını artırmayı hedefleyen, kâr amacı gütmeyen bir birlik.

Ripple, üç servisi xRapid, xVia ve xCurrent’i RippleNet olarak birleştirerek ürün değişikliğine gitmişti. Şirket, büyüyen kullanıcı tabanı ve gelişen standartlarla müşterilerine geniş bir ağ sunmanın, stratejisinin doğal bir gelişimi olduğuna inanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.