Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$50,735.58
-553.76
Ethereum
$2,918.85
-59.23
Litecoin
$69.14
+0.42
DigitalCash
$29.42
-0.07
Monero
$123.29
+1.73
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.25
-0.48
Dogecoin
$0.08
0

Analist Açıkladı, Altın Fiyatını Neler Bekliyor?

0 415

Analist Açıkladı, Altın Fiyatını Neler Bekliyor?

Dailyfx analisti James Stanley Altın fiyatının kısa vadede nerelere gideceğine yönelik olarak değerlendirmelerde bulundu.Altın fiyatları, bu yaz yaşanan yükseliş dalgasının ardından son dört aydan fazla bir zamanda düşüş eğilimi gösterdi.

Hafızayı tazelemek için, yaz boyunca yükseliş eğilimi, Altın fiyatında tarihsel seviyelerin görülmesine neden oldu. Çünkü alıcılar durmadı. Ancak, 2.000 $ seviyesini ilk kez geçtikten sonra, bir diğer ifadeyle 7 Ağustos’ta 2.075 $’lık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra, fiyatlar geri çekilmeye başladı ve bu tema o zamandan beri hemen hemen aynı kaldı.Bu iniş turu sırasında, grafikteki bir alan kilit olarak kalmaya devam etti ve bu seviye 1859-1871 dolar aralığında oldu. Geçen hafta fiyatların bu bölgeden düştüğü görüldü ve 1823 dolar civarında grafikteki başka bir kilit noktada destek yakaladı.

Gold Four Hour Price Chart

Yön Nereye Olacak?

Bu noktadaki büyük soru yön sorusudur: Altın boğaları daha büyük resim temasını ilerletmek yani fiyatı daha ileriye doğru taşımak için geri mi dönüyor? Ya da, ayılar daha büyük bir düşüş için vites mi yükseltiyorlar?

Ne yazık ki fiyat hareketinin nereye doğru olabileceği sorusu, takip edilen zaman dilimlerine bağlı olarak birbiriyle çelişen yönler gösterilebileceği için o kadar net değil.

Gold Daily Price Chart

Kısa Vadeli Stratejiler

Bu noktada, kısa vadeli stratejiler, geçen haftaki direnç testinden sonra bu yüksek-düşük desteğin tutulması göz önüne alındığında Altın fiyatının gücünü destekleyebilir. Bu seviyenin anahtarı, Haziran-Ağustos ana hareketinin ürettiği Fibonacci düzelmesi olacak.

Altın fiyatı, önceki desteğin bu kilit bölgesinde yer alması göz önüne alındığında daha çekici olabilir. Bir doji olarak basılmış gerçekten güçlü bir haftanın ardından geçen haftanın fiyat hareketi de ilgi çekici. Gerçekten güçlü bir haftadan sonraki bu kararsızlık, destekten gelen boğaların artık yükseliş için hazırlandıklarını gösteriyor.

Daha uzun vadeli bir görüşe geri dönersek, dört aydan fazla düşüşten sonra bile Altın fiyatının artış gösterebileceği alanlar söz konusu. Nitekim, geçen yıl benzer bir tema gündeme geldi. Yakın vadeli Altın fiyatları Ağustos’ta zirve yaptı ve ardından Aralık ayının ikinci yarısına kadar bu yükselişen geri çekiliş söz konusu oldu. Bu zaman dilimi Altın Boğaları için yılın en iyi ticaret dilimiydi.

FED’in Açıklamaları Beklenecek

Çarşamba günü, Covid aşısı haberleri yayılmaya başladığından beri ilk kez GSYİH ve enflasyon tahminlerine ilişkin güncellenmiş yorumlar sağlayan nokta grafik matrisini güncelledikçe Fed’den daha fazla haber alacağız. Bunların hepsi daha uzun vadeli, büyük resimli temalara işaret ediyor ve Altın için 2 bin dolarlık fiyat seviyelerini gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.