«

Bakan Albayrak’tan Ekonomi Yorumu .

Bugün açıklanan 3. çeyrek büyüme rakamlarını değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Çeyreklik bazda büyümelerin ardından 3. çeyrekte ekonomimiz, yıllık bazda da büyümeye geçti.” dedi. Hazine ve Maliye Bakanı  “Çeyreklik bazda büyümelerin ardından 3’üncü çeyrekte ekonomimiz, senelik bazda da büyümeye geçti” dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Çeyreklik bazda büyümelerin peşinden 3’üncü çeyrekte ekonomimiz, senelik bazda da büyümeye geçti. Yüzde 5’lik gelişme hedefimiz için sanayi katma değerini artırmaya, özellikle yatırımlar tarafındaki toparlanmayı hızlandırmaya, üretim ve istihdam odaklı sektörleri güçlendirmeye odaklanacağız” dedi.

Bakan , Türkiye ekonomisinin 2019 seneninın üçüncü çeyreğinde yüzde 0,9 büyüme göstermesine ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulunmuş oldu. Bakan Albayrak, “Çeyreklik bazda büyümelerin peşinden 3’üncü çeyrekte ekonomimiz, senelik bazda da büyümeye geçti. Dengelenme dönemi başarısı ile maliyetlerde sağlanan düşüş, artan güven endeksleri ve değişiklik sürecinin tesirleri ile sanayide gelen senelik bazda büyümeyi önemli görüyoruz. 4’üncü çeyreğe ilişkin öncü göstergeler, gelişme ivmemizin artmaya devam ettiğini gösteriyor. Yüzde 5’lik gelişme hedefimiz için sanayi katma kıymetini artırmaya, özellikle yatırımlar tarafındaki toparlanmayı hızlandırmaya, üretim ve istihdam odaklı sektörleri güçlendirmeye odaklanacağız” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yaz

Ceren Yalçın Hakkında

avatar

Ceren Yalçın

Ceren Yalçın 1992 doğumludur ve İstanbul'da yaşamaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı mezunudur . haberkoin.com ' un ekonomi bölümünün editörlüğünü yapmaktadır. Tüm soru ve önerileriniz için cerenyalcın@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *