Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,635.45
-25.76
Ethereum
$3,232.06
+35.31
Litecoin
$86.23
+1.15
DigitalCash
$31.34
-0.25
Monero
$120.68
+0.42
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$28.18
+0.05
Dogecoin
$0.16
0

Morningstar Tahvil Bonoları İçin Blockchain Platformu Geliştirecek

0 261

Morningstar Tahvil Bonoları İçin Blockchain Platformu Geliştirecek .

Finansal hizmetler devi Morningstar’ın kredi değerlendirme kolu, 117 trilyon dolarlık tahvil bonosu sektörü için blockchain platformu geliştiriyor.

Forbes tarafından 2 Ekim’de bildirildiği üzere Morningstar Credit Ratings, blockchain üzerinden token olarak piyasaya sürülen bonolar için bir değerlendirme sistemi kuruyor.

Morningstar Credit Ratings COO’su Michael Brawer, firmanın piyasaya blockchain üzerinden aracı sürmek isteyen bir takım blockchain firmasıyla çalıştığını belirtti.

Forbes’e göre Morningstar, geçmişe dönük getirilerini temel alarak yatırımcılara kâr sağlamış varlıkları bir ila beş arasında derecelendiriyor. Şirketin 2018 yılı Haziran ayında Morningstar, Bank of America, Apple ve Walmart gibi firmaların blockchain teknolojisini nasıl kullandığını ve kredi derecelendirme kuruluşlarının kapsamını nasıl etkileyebileceğini belirten bir rapor yayınladığından beri blockchain teknolojisi ile çalışıyor.

Morningstar blockchain ile ilgili görsel sonucu

Tahvil bonolarında iki büyük blockchain çözümü

Morningstar bonosu sektöründe iki büyük blockchain çözümü üzerinde çalışıyor. Haberde belirtildiği üzere, bunlardan biri oracle ismi verilen teknolojiyi kullanarak Morningstar’ın tahvil derecelendirme sistemini doğrudan Ethereum blockchain’ine koymak.

Oracle teknolojisi verilerin müdahaleye uğramadan blockchain’e taşınmasına ve böylece akıllı sözleşmelerde kullanılabilmesine olanak sağlıyor.

İkinci proje ise bonoları için blockchain üzerinde kullanılabilecek nicel derecelendirme modelleri oluşturmayı içeriyor. Kredi kuruluşları, bu modelleri kullanarak çeşitli bonolarının kredi değerliliğini belirliyor.

Brawer’a göre, akıllı oracle projesi 2019’un sonuna kadar hazır olabilir, ancak blockchain modelleme projesinin çıkışı 2020’nin sonunu bulabilir.

Bildirildiği üzere Morningstar’ın ürünü için potansiyel ortaklar arasında blockchain odaklı girişim Figure, Coinbase destekli alternatif yatırım sağlayıcısı Cadence ve ademimerkeziyetçi finans platformu Polymath bulunuyor.

Bu arada Morningstar’ın blockchain metodolojisinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaya ihtiyacı olup olmadığının da belirsiz olduğu bildiriliyor. Brawer, tamamen Dodd-Frank yasalarına ve SEC mevzuatlarına dayanan çok ayrıntılı ve karmaşık bir yönetişim süreci olduğunu söyledi.

Blockchain tabanlı alternatif yatırım sağlayıcısı Cadence, Temmuz ayında bir yatırım platformu başlatmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.