Büyük Asya bankası, SCB destekli blok zincirine kredi verdi

«

Büyük Asya bankası, SCB destekli blok zincirine kredi verdi.

Filipinler merkezli Asya Kalkınma Bankası (ADB), Standard Chartered destekli Contour blockchain ağını kullanarak ilk akreditif (LC) işlemini gerçekleştirdi.Ticaret, ADB’nin ticaret ve tedarik zinciri programının bir parçasıydı ve Standard Chartered ile Vietnam Yatırım ve Kalkınma Bankası’nı içeriyordu.

ADB’nin ticaret anlaşması, Vietnam ve Tayland arasındaki ilk blockchain tabanlı sınır ötesi LC işlemine de işaret ediyordu. Global Trade Review raporuna göre, ticaret Tayland’daki SCG Plastics Co Ltd’den Vietnam’ın Opec Plastics Joint Stock Company’ye gönderilen 50.000 $ ‘lık bir plastik sevkiyatını içeriyordu.

ADB, blockchain’in ticaret anlaşmasının verimliliğine nasıl katkıda bulunduğundan özellikle bahsetmemiş olsa da, bankanın ticaret ve tedarik zinciri finansmanı başkanı Steven Beck, blockchain kullanımının ticareti daha verimli hale getirirken riski azalttığını ve giriş engellerini düşürdüğünü söyledi. Asya’nın gelişmekte olan bölgelerindeki küçük ve orta ölçekli işletmeler için.Devam eden salgın nedeniyle dünya çapında uygulanan sosyal uzaklaşma önlemleri, ticaretin dijitalleşmesinin önemini kanıtladı ve uluslararası ticaret ve tedarik zincirinde yer alan birçok büyük kuruluşu, operasyonları dijitalleştirmek, evrak işlerini bir kenara bırakmak ve işi sürdürmek için blok zinciri uygulamaya itti.

Londra merkezli çok uluslu bankacılık şirketi Standard Chartered , Bangaladesh’te ilk blok zinciri temelli ticareti gerçekleştirerek Güney Asya ülkesini blok zinciri yeniliğine tanıttı.Sanayi Bakanlığı blockchain muharebe gıda ve ülkeyi neredeyse 1,7 milyar $ her yıl maliyeti şarap dolandırıcılık yardım edebileceğini öne sürmüştü Avustralya’nın Ulusal Blockchain Chloe Beyaz Kurşun söyledi.

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *