Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,635.45
-25.76
Ethereum
$3,232.06
+35.31
Litecoin
$86.23
+1.15
DigitalCash
$31.34
-0.25
Monero
$120.68
+0.42
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$28.18
+0.05
Dogecoin
$0.16
0

Ant Financial, kurumsal blockchain testlerine başladı

0 372

Ant Financial, kurumsal blockchain testlerine başladı .

Çinli e-ticaret devi Alibaba’ya bağlı finans teknolojileri şirketi Financial, kurumsal blockchain platformunu test etmeye başladı. Yerel haber kuruluşu Sina Finance tarafından aktarılan bilgiye göre, Financial Teknoloji ve İş İnovasyonları Kıdemli Direktörü Jieli Li, Wuzhen’de düzenlenen World Blockchain Summit etkinliği kapsamında gelişmeyi duyurdu. Firmanın kendi blockchain platformunu başlatmaya yönelik planlarının olduğu, ilk kez geçen yıl eylül ayında ortaya atılmıştı. Etkinlikte konuşan Li, “Blockchain Open Alliance” ismini verdikleri platformun deneme aşamasında olduğunu, üç ay sürecek testlerin ardından kullanıma açılacağını bildirdi.

Açık ama o kadar da açık değil

Li, platformlarının adında “açık” kelimesi geçmesine rağmen, ağ üzerindeki node’ların her kullanıcı tarafından çalıştıramayacağını belirtti. Ant Financial yöneticisi, yerel haber kaynağı CCValue ile 11 Kasım’da yaptığı röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Node operatörlerinin seçimi konusunda temkinliyiz. […] Çünkü güvenilir bir değer ağı oluşturmak için sadece tek node üzerinden konsensüs oluşturulması yetmez, aynı zamanda yetkili onayların da sağlanması gerekir.”

Li, node görevi üstlenecek markaları seçerken eğitim ve sertifikasyon kurumlarına öncelik vereceklerini söyledi. Node ortakları, ülkedeki fiziksel konumlarından bağımsız biçimde faaliyet gösterdikleri sektörler baz alınarak seçilecek. Node yönetme yetkisine sahip herhangi bir şirket ismi ise bugüne kadar paylaşılmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.