Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

Ripple’ın CTO’sundan Çarpıcı Blockchain Açıklaması

0 645

Ripple’ın CTO’sundan Çarpıcı Blockchain Açıklaması

Birkaç yıl önce, Bill Gates, dijital para birimlerini paranın geleceği olarak akredite olan bir açıklama yapmıştı. Teknolojinin her geçen gün iyileştirilmesiyle, bu ifade şimdi daha da mantıklı görünüyor.

Yeni Sistemler

Ripple CTO’su David Schwartz, yakın tarihli bir röportajda, para birimleri dünyasına gelince, yeni sistemlerin önceden kurulmuş merkezi çerçeveleri nasıl geçeceğine dikkat çekti.

Schwartz, dijital varlıkların doğru zamanda teşvik edildiğini doğruladı. Bununla birlikte, merkezi yetkililerin geleneksel ödeme sistemleri yerine blockchain teknolojisini daha erken tercih etmeleri konusunda şüpheliydi.

Pakistan Merkez Bankası Başkanı Reza Baqir, geçtiğimiz günlerde ülkesinin dijital teknolojiyi merkezi düzeyde kucaklamak istediğini iddia etti. CNN ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Pakistan, dijitalleşme söz konusu olduğunda patlamayı bekleyen bir piyasa.”

İlerleme hızlı olmasa da, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, insanların sevdiği ve kullanmak istediği teknolojileri benimsiyor ve enjekte ediyor. Böylelikle dijital piyasa kendisi için bir niş oluşturdu ve evrim sürecinde daha da likit hale geldi.

En Büyük Başarı Örneği

Schwartz, gelecekte girdi ve çıktı uç noktalarıyla birlikte likiditenin metalaştırılacağını belirtti.

“Ripple için hayal edebileceğim en büyük başarı örneği, bizim için tamamen gereksiz olmaktır.” Teknolojileri geliştirmek istediğimiz için değil, başarı örneğimizde gerekli oldukları için geliştiriyoruz.”

NFT’lerin alanın konuşması haline gelmesiyle Schwartz, bunların “kripto para cazibesinin” bir parçası olduklarını söyledi. Bununla birlikte, teknoloji konusunda iyimserdi ve burada kalacağını vurguladı.

NFT ekosistemi, merkeziyetsizliğe ve sansür direncine aldırış etmez. Schwartz bu noktada “NFT, teknolojinin nasıl çalıştığı konusunda çok endişeli olmayan bir hedef piyasaya sahip. Ve bir dereceye kadar, böyle olması gerekir” diyor.

Schwartz gelecekte NFT’ler tarafından büyük pratik sorunların potansiyel olarak çözülebileceğini vurguladı.

Bir sonraki aşamanın öncülerine işaret eden Schwartz, piyasa katılımcılarına devrim niteliğindeki teknolojilere erişim sunulması gerektiğini ve nihai anahtarı kullanıcı deneyiminin elinde tuttuğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.