Moneygram Ripple şirketine aktardığı parayı tekrar sınıflandırdı

«

Moneygram Ripple şirketine aktardığı parayı tekrar sınıflandırdı .

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) para aktarım şirketi MoneyGram tarafından sunulan 8-K formu,  Ripple’ın şirkete ilk yatırım yaptığı tarih olan Haziran 2019’dan beri önemli ölçüde fon aktardığını ortaya koydu. 28 Şubat tarihli Financial Times haberine göre MoneyGram, SEC’ye danışana kadar bu nakit akışını gelir olarak sınıflandırdı.

Tekrar sınıflandırıldı

Ripple, belgeye göre 2019’un üçüncü ve son çeyreğinde MoneyGram’a ”Ripple piyasa geliştirme ücreti” olarak tanımlanan 11,3 milyon dolar aktardı. Belgede bu paranın önceden gelire dahil edildiği belirtildi. MoneyGram, SEC’ye danıştıktan sonra üçüncü çeyrek için 2,4 milyon dolar, dördüncü çeyrek için ise 8,9 milyon dolar olan parayı kontra gider olarak sınıflandırdı.

Ripple’ın MoneyGram’a nakit aktardığını ilk kez geçen hafta aktarmıştı. MoneyGram, geçtiğimiz günlerde SEC’ye sunduğu 10-K formunda XRP cinsinden ödenen Ripple piyasa geliştirme ücretinin neyi temsil ettiğini daha detaylı açıkladı:

“Ripple, şirkete döviz piyasalarına likidite getirdiği ve güvenilir seviyede döviz faaliyetleri sunduğu için XRP cinsinden ödeme yaptı.”

Yatırım alan kuruluşların Ripple ile sözleşme yapıp yapmayacağı sorulan CEO Brad Garlinghouse, ”Şekline, boyutuna, tipine ve ne kadar öncelikli olduğuna bağlı.” diye yanıtladı.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *