Liquid : Gram token satışını askıya alarak yatırımcılara paralarını iade etti

«

Liquid : Gram token satışını askıya alarak yatırımcılara paralarını iade etti .

Liquid Exchange, 17 Ocak tarihli gönderiye göre Telegram Açık Ağı’nın (TON) token’ı Gram satışını iptal etti. Borsa, satışa katılan tüm yatırımcıların parasını iade etti. Borsa, satışı iddiaya göre TON mainnet’inin başlatılma tarihinin ertelenmesi nedeniyle iptal etti. Satışın gerçekleştiği Temmuz 2019’da ağın 31 Ekim’de başlatılması bekleniyordu. Ne var ki, ağın başlatılması SEC soruşturması nedeniyle ertelendi.

Liquid’in satış koşullarında, TON’un 30 Kasım 2019’a kadar başlatılmaması halinde tüm paranın yatırımcılara iade edileceği belirtiliyor. Daha önce de belirtildiği gibi, Liquid’in token satışının Telegram ile bir ilgisi yok. Telegram’ın satış koşullarına göre ilk coin arzına (ICO) katılanlar, kripto parayı ağın başlatılmasından sonra 18 ay içerisinde hiçbir şekilde satamazlar. Liquid ICO sayfasına göre satılan kripto paralar, TON mainnet’inin başlatılmasının ardından adım adım teslim edilecekti.

Liquid, iddiaya göre kıtadaki en büyük Gram sahibi olan Gram Asya kuruluşu gibi davrandı. Cointelegraph’ın Telegram’a yakın kaynakları, kuruluş hakkında ilk duyduklarının bu olduğunu söyledi. Borsa, şu anda Ethereum cüzdanında saklanan minimum 4 milyon dolar değerinde USDC topladı. Paralar, Etherscan’e göre 14 Ocak’ta Liquid’in sıcak cüzdanına aktarıldı. Telegram’ın SEC ile davası ise sürüyor.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *