Çin kendi kripto parasını çıkarmadan , kripto yasalarında düzenlemeler yaptı

«

Çin kendi kripto parasını çıkarmadan , kripto yasalarında düzenlemeler yaptı .

Çin , merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için yayın öncesi planlarının bir parçası olarak resmi olarak kriptografik şifre yönetimini düzenleyen bir yasa uyguladı. İngilizce haber medyası China Money Network’ün 1 Ocak’ta bildirdiği gibi, son düzenlemeler geçtiğimiz yıl Ekim ayında açıklanmasının ardından yasal olarak bağlayıcı hale geldi. Çin’deki 13. Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi 26 Ekim’de kripto yasasını kabul etti. blockchain teknolojisi:  “Verilerin tahrif edilmesini önlemek için, her verinin bir parola ile korunması gerekir. Blockchain teknolojisinin gelişimi, kriptografi teknolojisinin ilerlemesinden ayrılamaz ”dedi.

Merkez bankasının testleri devam ediyor

Çin, CBDC için henüz dünya sahnesindeki ilk devlet destekli kripto para birimi olacak resmi bir çıkış tarihi belirlemedi.  Geçen yılın sonlarında, Çin Halk Bankası ( PBoC ) , 2020 başlamadan önce belirli bankalarla para biriminin canlı testine başlayacağını doğruladı . Pekin’in ani blok zinciri övgüsü, daha geniş bir şekilde kripto para piyasaları arasında seken bir coşku dalgasına yol açtı. Bitcoin ( BTC ) yükselirken, Çin merkezli altcoinler kısa bir sürede önemli bir büyüme gösterdi.  Aynı zamanda, devlet kontrolündeki medya , onaylamanın Eylül 2017’den beri yürürlükte olan kripto para ticareti konusundaki sıkı yasağı gevşeten yetkililerle aynı olmadığını vurguladı .

 

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *