Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$63,391.26
+2538.56
Ethereum
$3,064.48
+92.26
Litecoin
$80.71
+1.5
DigitalCash
$28.91
+1.45
Monero
$116.83
-2.42
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.08
+0.78
Dogecoin
$0.15
0

Bitfinex’e Transferler Mahkeme Kararı ile Donduruldu.

0 377

New York mahkemesi hakimi kripto para borsası Bitfinex ve bağlı stable coin’i Tether’e verilen kredilerin ve borcun belgesini vermelerini emrini verdi.

Geçtiğimiz günlerde Bitfinex skandal bir olayla gündeme gelmişti. Tether rezervinden 850 milyon dolar harcamıştı. Şirket bu açığın gün yüzüne çıkması ile Tether’de ki rezerv açığını kapacaklarını bunun içinde bit IEO satışı yapacaklarını bildirmişti. Bitfinex LEO IEO satışını halka kapalı olarak kurumsal müşterilerine ve stratejik ortaklarına satarak sadece 10 günde 1 Milyar dolarlık satış yaptığını belirtmişti

Hakim özellikle şu konuların üstünde durdu:

  • Tether, Amacı dışında kullanılamaz. Bitfinex yada başka bir platforma fon veremez.
  • Tether, rezervlerinden yöneticilere, çalışanlara, danışman ve satıcı ödemeleri dışındaki diğer kişilere herhangi bir fon veremez.
  • Ne Bitfinex ne de Tether’in NYAG’nin orjinal mahkeme belgesinde istenen belgeleri herhangi bir şekilde değiştirmelerine izin verilmez.
  • Dava 90 gün içinde sona erecek, ancak NYAG ofisi mahkemeye bundan iki hafta önce uzatma dilekçesi verebilir.

Mahkeme kararı ile birlikte Bitfinex’ transfer işlemleri durduruldu. Bitfinex’in işlemlerinin durdurulması tüm piyasayı hızlı şekilde etkiledi. Haberin yayılması ile bitcoin 7,900 dolar’dan 7,250 dolarlara düştü.


Bitcoin Kaç Dolara Düşebilir.

Bitcoin güçlü desteklerinden biri olan 7,500 desteğini kırmış durumda. Düşüş daha bitmemiş olabilir şuan 7,200 dolar fiyatında dolaşan Bitcoin haberin etkisi 7,000 dolardaki desteğini test etti. Bitcoin için durum hiç iç açıcı değil. 7,000 dolar desteğinin altında 6,850 dolarda güçlü bir desteği daha var fakat. 6,850 dolar desteğini kırarsa yeni bir desteğin neresi olacağı bilinmiyor.

Altcoinler Düşüşte. Kripto Haritası Kıpkırmızı.


Bitcoin düşüşünden elbette en çok altcoinler etkilendi. Birçok altcoin son 2 günde %20’den fazla yükselmişti. Hatta öyle ki bazı altcoinlerin %70’e varan yükselişleri olmuştu fakat Bitcoin’in 7,000 dolara düşmesi ile altcoin piyasası büyük bir yara aldı. Altcoinler, Bitcoin sağlam bir destek bulup düşüşün bitip fiyatın durgunlaşması ile tekrardan yükselişe geçebilir fakat bu süre hakkında bir tahmin yok. Altcoinlerin yükselmesi Bitcoin’e ve Bitcoin yükselmesi ise New York mahkemesinin Bitfinex için vereceği yeni karara bağlı görünüyor.

Güncel kripto para haberleri, kripto para airdrop ve ico paylaşımları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın : FacebookTelegramTwitter  İnstagram

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.