«

Telegram 1.7 milyar dolarlık ICO fonunu nereye harcadı .

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), mesajlaşma platformu Telegram’ın ilk coin arzı (ICO) sırasında topladığı fonları nasıl harcadığıyla ilgili detayları paylaşması için 2 Ocak’ta mahkemeye başvurdu.SEC, talep edilen kayıtların Telegram’a karşı sürdürdüğü dava ile oldukça yakından ilişkili olduğunu ve Gram token satışıyla toplanan 1,7 milyar doların, kayıt dışı menkul kıymetler satışı ile elde edildiğini ileri sürdü. Komisyon, Telegram’ın yatırımcılardan toplanan paranın miktarı, kaynağı ve kullanımıyla ilgili ifade vermesini ve belge paylaşmasını talep etti:

“Davalı taraf, yatırımcılardan iki yıl boyunca topladıkları 1,7 milyar doları nasıl harcadıklarını gösteren banka kayıtlarını paylaşmayı reddediyor.”

Kayıt dışı menkul kıymet davası sürüyor

SEC, Ekim ayında Telegram’a dava açtıklarını duyurdu ve şirketin Gram token arzı ile kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığını ileri sürdü. Telegram, Gram’ın menkul kıymet olduğunu reddetse de, söz konusu dava TON blockchain ağının başlatılmasında gecikmeye neden oldu.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *