«

Evan Schwartz Ripple’dem ayrıldı .

Dev kripto şirketi Ripple’ın kıdemli yazılım geliştiricisi Evan Schwartz, altı buçuk yılın ardından şirketten ayrıldığını duyurdu. Yazılım mühendisi, 2 Ocak’ta Twitter üzerinden 2.328 gün çalıştığı blockchain devinde son günü olduğunu açıkladı. Schwartz, şöyle belirtti:

“2328 günün, yani neredeyse altı buçuk yılın ardından bugün, @Ripple’daki son günüm. Bu yolculuğu keyifli hale getiren herkesten teşekkür ederim; ekibe dışarıdan destek olacağım.”

Schwartz, tüm defter türlerini birbirine bağlayan bir protokol ve ödeme çözümü olan Interledger protokolünün geliştirilmesine yardımcı olmuştu.

Schwartz web parasallaşma platformu Coil’e odaklanacak

Schwartz, XRP topluluğuna Interledger protokolü ve web parasallaşma platformu Coil ile ilgili işlerinin süreceğini duyurdu. Schwartz, LinkedIn profiline göre içerik üreticilerine çevrimiçi içeriklerini parasallaştırmaları için alternatif yollar sunan bir platform olan Coil’in yönetim kurulu üyesi olarak hizmet veriyor. Platform, web parasallaşma adı verilen bir açık API kullanıyor ve içerik üreticilerine mikro ödemeleri anında aktarıyor. API, Schwartz’ın geliştirilmesine katkı sağladığı Interledger protokolü üzerine inşa edildi. Ripple’ın yatırım kolu Xpring, Coil’in 4 milyon dolarlık ilk fonlama turuna katıldı ve platforma 265 milyon dolar değerinde 1 milyar XRP bağışladı. Xpring kıdemli başkan yardımcısı Ethan Beard, konuyla ilgili şöyle bir yorumda bulunmuştu:

“XRP’nin masrafsız ve hızlı olması, Coil’e içerik üreticilerine alternatif bir parasallaşma yöntemi sunma imkanı veriyor.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *