«

Gatehub ve Bitstamp hakkında dava açıldı .

Kanadalı kripto para yatırımcısı Salim Satir, kripto para borsaları Gatehub ve Bitstamp’a 4,9 milyon dolarlık kaybı için dava açtı. Davacı, söz konusu kaybın Gatehub’ın web sitesindeki Bitcoin’den (BTC) Ripple’a (XRP)) alım satım işleviyle ilgili yanlış yönlendirici beyanlardan ve Ağustos 2017’de yaşanan Bitcoin fork’u sırasında 872 Bitcoin Cash’in (BCH) yanlış bir şekilde muhafaza edilmesinden kaynaklandığını ileri sürüyor.

Yanlışlıkla Bitcoin IOU’su satın aldı

Satir, Gatehub’ın web sitesinde sunulan bilginin, kendisini platform üzerindeki Bitcoin/Ripple alım satım işlevinin faaliyeti ve etkisiyle ilgili yanlış yönlendirdiğini ve 2,5 milyon dolar kayba neden olduğunu ileri sürdü. Satir, iddiaya göre BTC/XRP spot alımı yaptığını düşünürken aslında Bitstamp tarafından muhafaza edilecek Bitcoin IOU’su satın aldı. Satir, aynı zamanda Aralık 2017 ve Ocak 2018’de hesabından 872 BTC aktarmayı denediğinde engellendiğini söyledi ve Gatehub’ı müşterilerinden teknik bir hatayı saklamak ile suçladı. Söz konusu gecikme nedeniyle Satir’in her bir Bitcoin’i 2.992 dolar değer kaybetti ve toplamda 2,5 milyon dolar zarara sebep oldu.

”Gatehub’ın bana 872 BCH borcu var”

Satir, aynı zamanda Gatehub’ı Ağustos 2017’de yaşanan ve BCH’yi ortaya çıkaran Bitcoin fork’u sırasında, platform üzerindeki Bitcoin birikimlerine karşılık olan 872 Bitcoin Cash’i teslim etmemek ile suçladı. Davacı, Gatehub’tan bu hata nedeniyle 2,4 milyon dolar daha talep ediyor. Satir, davada toplamda 4,9 milyon dolarlık zararının karşılanmasını talep ediyor.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *