Celsius Yaptığı Ortaklık ile Merkeziyetsizliğe Bir Adım Daha Yaklaşıyor

«

Celsius Yaptığı Ortaklık ile Merkeziyetsizliğe Bir Adım Daha Yaklaşıyor .

Celsius Ağı, Chainlink’in fiyat veri akışı kahinlerini kullanmaya ve kahin platformuna hazine yönetimi hizmetleri sunmaya başladı. Celsius Ağı (CEL), 30 Mart itibarıyla Chainlink’in (LINK) fiyat veri akışı kahinlerini kullanmaya ve kahin platformuna hazine yönetimi hizmetleri sunmaya başladı.

Celsius’un kurucu ve CEO’su Alex Mashinsky,  yaptığı açıklamada ortaklığın nedenini aktardı:

“Celsius daha şeffaf ve merkeziyetsiz olmak istiyor, Chainlink ile iş birliğimizin asıl amacı budur.”

İş birliği, Celsius’un Chainlink’in kripto fiyat kahinini kullanması ile başlayacak. Daha sonra Celsisus, daha fazla şeffaflık sağlamak için işlemleri zincire taşıyacak.  Celsius, Chainlink’e sağladığı hazine hizmetiyle ”birkaç milyon dolar” değerinde kripto paranın yönetilmesine yardımcı olacak. Mashinsky, ortaklarına yatırma işlemi için haftalık faiz ödediklerini, Chainlink’in ise ”ihtiyacı olduğunda kripto para satmasına gerek olmadan dolar borcu alabileceğini” söyledi.

Artan merkeziyetsizlik

Chainlink CEO’su Sergey Nazarov, yaptığı açıklamada iş birliğinin kendisi için şahsi olarak önem taşıdığını söyledi:

“Birçok ekibin, finansal ürün ve uygulamalarını merkeziyetsizleştirmeye kademeli yaklaşımı yeniden değerlendirmekten fayda sağlayacağını düşünüyorum. İnsanlar merkeziyetsizliğin çift yönlü bir karar olduğunu düşünebilirler, çünkü başlangıçta öyle gözüküyor. ‘Ya tamamen merkeziyetsiz ya da tamamen merkezi olacağım.’ diye düşünüp, uygulamalarını kademeli olarak merkeziyetsizleştirebilecekleri bir orta yol olduğunu dikkate almayabilirler.”

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *