«

Tone Vays: Bitcoin Dip Noktasına 3.700 Dolar ile Ulaştı .

Uzman yatırımcı Tone Vays, Bitcoin’in dip noktasına muhtemelen geçtiğimiz günlerde 3.700 doları görerek ulaştığını söyledi. Uzman yatırımcı Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) dip noktasına muhtemelen geçtiğimiz günlerde 3.700 doları görerek ulaştığını söyledi. Vays, YouTube programı Trading Bitcoin’in 29 Mart tarihli son bölümünde BTC/USD paritesinin mantıken 2019’un en yüksek seviyesinin yüzde 20’sine denk gelen 2.800 dolarda dip yapması gerektiği iddiasını tekrarladı.

Vays: ”2.800 doları artık pek olası görmüyorum”

Vays, bunun mayıs ayında yaşanacak blok ödülü yarılanmasından önce gerçekleşebileceğini ve Bitcoin’in uzun vadeli performansını etkilemeyeceğini fakat, mayıs ayından sonra böyle bir dip yaşanmasının çok ciddi sonuçları olabileceğini söyledi. Vays, BTC/USD paritesinin son 15 ayın en düşük seviyesi olan 3.700 doları gördüğü 12 Mart’ın ardından Bitcoin’in tekrar bu seviyelere dönmeyeceğini düşünüyor.

“Artık böyle bir şeyin mümkün olacağını düşünmüyorum.” diye özetleyen Vays, şöyle devam etti:

“Çünkü bu düşüş 2.800 dolara yakındı, bu nedenle artık 2.800 dolara gerileyeceğini sanmıyorum.”

Bitcoin Price 1-year chart showing dip to 70% of highs

Bitcoin 1 yıllık fiyat tablosu. Kaynak: Coin360

BitMEX’in çöküşü Bitcoin’in kaybını sınırladı

Bitcoin, çöktüğü tarihten beri daha yüksek seviyelere tutunuyor; kripto para, iki haftada neredeyse yüzde 90 değer kazandı. Vays, yaşanan çöküşte aslında 2.800 doların görülebileceğini ve bunu engelleyen şeyin o esnada türev devi BitMEX’in de çökmesi olduğunu söyledi.

“BitMEX çökmeseydi muhtemelen 2.800 doları hatta daha da altını görürdük.”

BitMEX, o zamanlar kendisine satış dalgasını engellemek için kasten faaliyetlerini durdurduğu yönündeki iddiaları reddetmişti.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *