Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$33,526.26
+1167.21
Ethereum
$2,118.23
+90.06
Litecoin
$124.86
+4.54
DigitalCash
$141.85
-0.15
Monero
$203.93
+5.6
Nxt
$0.01
0
Ethereum Classic
$45.60
+2.19
Dogecoin
$0.19
0

Andre Cronje Defi projesinden ayrıldı

0 46

- Advertisement -

Andre Cronje Defi projesinden ayrıldı .

Merkeziyetsiz finansa protokolü iEarn’ün tek geliştiricisi Andre Cronje projeyi bıraktı. Cronje, bırakma kararını DeFi topluluğunun nankörlüğü nedeniyle aldığını belirtti.Merkeziyetsiz finansa (DeFi) protokolü iEarn’ün tek geliştiricisi Andre Cronje projeyi bıraktı. Cronje, bırakma kararını DeFi topluluğunun nankörlüğü nedeniyle aldığını belirtti.bCronje, iEarn ile geçirdiği zamanın hem hayatının en iyi, hem de en kötü zamanları olduğunu söyledi. Projenin ilk dönemlerinde çok mutlu olduğunu belirten geliştirici, platform başarıyı yakaladığından ise baskıların dayanılamaz düzeye geldiğini açıkladı:

“DeFi ekosisteminde giderek yaygınlaşan geliştirici karşıtı akım, kullanıcı hatalarından bile geliştiricileri sorumlu tutuyor. Suçlamalar, toplum baskısı ve kişisel hareketler kaldıramayacağım düzeydeydi.”

Merkeziyetsiz uygulama (DApp), Ethereum (ETH) sahipleri için en iyi yatırım seçeneklerini belirlemek için tasarlanmış bir platformdan oluşuyor. Platform, izin gerektirmeyen bir yapıda tasarlanmış ve yatırım seçeneklerini bir algoritmaya göre belirliyor.

DeFi geliştiricisi işi bıraktı

Cronje, 26 Ocak’ta iEarn üzerinde tam zamanlı çalışmaya başladı ve günde 18 saatini ve kendi birikiminden 50 bin dolarını işe adadı:

“Şimdiye kadar bu işe 56.500 dolar harcadım, bu harcamaların çoğu yapılan üç denetime gitti. Denetimler, topluluğun ürünlerimi kullanmaya devam etmek için kesinlikle talep ettiği bir şeydi.”

Cronje, büyüme masrafları için de 30 Ether harcadı.

DeFi geliştiricileri için alınacak dersler var

Cronje, DeFi geliştiricisi olmak isteyenlere de bazı tavsiyelerde bulundu. Cronje, 100 bin doları olmayanın bu işe başlamaması gerektiğini, yalnızca denetimlerin 50 bin dolar tutacağını söyledi:

“Bu işi yalnız yapmaya çalışmayın; benim en büyük hatam, bunu yalnız yapabileceğimi düşünmek oldu. Topluma iyilik yapmaya da çalışmayın, kimsenin umrunda değil. Ücretsiz bir hizmet sunmaya çalışmayın, kimse sizi hibe veya fonlarla desteklemeyecek. İşinizi yapabiliyorsanız anonim olarak yapın, aksi takdirse insanların paralarından bile sorumlu tutulursunuz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.