Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
+1062.37
Ethereum
+90.23
DigitalCash
+15.33
Monero
-3.74
Nxt
-0.01
Ethereum Classic
+0.84
Dogecoin
+0.04
Litecoin

Chainlink (LINK) Rekor fiyata doğru koşuyor

0 18

Chainlink (LINK) Rekor fiyata doğru koşuyor .

Son dört günde yüzde 27,48 değer kazanan Chainlink (LINK), diğer kripto paralardan sıyrılan bir performans sergiledi. 3,30 dolara geriledikten sonra 4,79 dolara yükselen LINK, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,86 dolara giderek yaklaşıyor.

Kripto piyasası haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Coin360

LINK’in işlem hacmi, Bitcoin’in (BTC) aksine yatırımcıların tüm dip fiyatlardan alım yaptığını gösteriyor. Son üç güne ait mum grafikleri, güçlü bir trend değişiminin yaşandığına işaret ediyor. Günlük tabloda hareketli ortalama ıraksama yakınsama (MACD) göstergesi, MACD ile sinyal çizgisi arasında yükseliş sinyalinin oluştuğunu, histogramın ise 0’ın üzerine çıktığını gösteriyor, ki bu da altcoin’in 2 Mart’tan beri yüzde 26,57 değer kazandığı düşünülünce oldukça merak uyandırıyor. Göreli güç endeksi (RSI) ise 66 puana gelerek yükseliş bölgesinde ilerlemesine devam ediyor.

LINK USDT günlük tablo. Kaynak: TradingView

LINK, 16-19 Şubat arasında 4,86 doları aşmakta zorlansa da, mum grafiklerinin görece uzun fitilleri, yatırımcıların dijital varlık fazla alım bölgesinde olduğunda kar sağladığını gösteriyor. Mevcut tabloda ise daha küçük gölgeye sahip mum grafikleri, daha güçlü bir hacim ve daha güçlü MACD ve RSI göstergeleri gözlense de, dijital varlık kesinlikle fazla alım bölgesinde değil. LINK, mevcut fiyat hareketiyle 4.86 dolara tekrar ulaşabilir gibi gözüküyor.

LINK USDT 6 saatlik tablo. Kaynak: TradingView

Kısa vadeli tabloda LINK, 3 Mart’ta ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisini geçmesinin ardından yükselişe geçti. Mevcut tablo ve işlem hacmi ise yükselişin devam edebileceğine işaret ediyor. LINK bir sebepten dolayı gerilemeye başlarsa 4,42, 4,31 ve 4,11 dolar destek işlevi görecektir. 4,11 doların altında ise kripto para, daha önce 26 Şubat’ta yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 3,27 dolardan sekmişti.

LINK/BTC güçleniyor

Bitcoin karşısında da önemli derecede değer kazanan LINK, kripto paraya karşı Mart ayı başından beri yüzde 22,60, 26 Şubat’ta yaşanan piyasa genelinde düzeltmeden beri ise yüzde 48,9 değer kazandı. MACD şimdiden sinyal çizgisinin üzerine çıktı ve histogram, yatırımcılar dip fiyatlardan alım yaptığında artan ivmeyi gösteriyor. USDT paritesine benzer olarak RSI, yükseliş bölgesinde olan 72 puana yükseldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.