Bomba İddia: Bitcoin kısa vadede 9200 dolar’ı görebilir

«

Bomba İddia: Bitcoin kısa vadede 9200 dolar’ı görebilir .

Bir haftalık keskin düşüşün ardından Bitcoin’in toparlanma belirtisi gösterdiğini belirten uzmanlar, 9.000 doların üstüne gözlerini dikti. Bitcoin (BTC), mart ayının ilk günleri itibarıyla 9.000 dolara doğru tırmanmaya devam etti. Piyasa, Corona virüs korkusundan arınıyor gibi görünerek beş günün en yüksek seviyesine ulaştı.

Cryptocurrency market daily overview. Source: Coin360

Kripto para piyasasına günlük genel bakış. Kaynak: Coin360

Van de Poppe: BTC, 9 bin dolara yeniden ulaşabilir

En büyük kripto para birimi, 8.900 dolara kadar yükseldikten sonra haber yayına hazırlanırken 8.800 doların altına geriledi. BTC/USD paritesinin günlük kazanç oranı, pek çok devletin finansal teşvik paketlerini duyurarak piyasayı canlandırmalarının paralelinde yüzde 3,2 olarak hesaplandı.

Bitcoin 1-day price chart. Source: Coin360

1 günlük Bitcoin fiyat grafiği. Kaynak: Coin360

Corona virüs yayılmaya devam ederken, yatırımcıların geçen haftaki ağır kayıpları azaltmak için kısa vadeli çözümler üretmekle ilgilendikleri gözleniyor. Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, Twitter üzerinden gönderdiği mesajda, “Kötü haberleri iyi habermiş gibi yorumlamanın sonu, korkunç haberleri harika haberler olarak yorumlamaktır” minvalinde ironik bir ifade kullandı.

Zschaepitz, elde edilen kazanımları “kum üzerine inşa edilmiş” olarak tanımladı. Pazartesi günü Twitter takipçilerine verdiği demeçte, “Uzun zaman aralıklarında aynı seviye gözleniyor olsa da, bu noktada 9.175 dolara kadar bir sıçrama görebiliriz” ifadesini kullandı.

“Eğer piyasa yükselirse, bu seviye benim potansiyel direnç noktam olacak.”

Kripto para piyasasının değeri 250 milyar dolara geri döndü

Mayıs ayında gerçekleşecek blok ödül yarılanması (halving) döneminden önce Bitcoin’in stok-akış ortalaması (stock-to-flow average) beklenen seviyelerde seyrediyor. Genel olarak Bitcoin, bir önceki haftanın başlangıcına kıyasla hala yüzde 9,3 düşüş yaşasa da, aylık kayıplar daha kabul edilebilir olan yüzde 5,7 sevyesinde. Pazar gününden başlayarak, toplam kripto para piyasası 11 milyar dolar değer kazandı ve haber yayına hazırlanırken 252 milyar dolar olarak hesaplanmıştı.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *