Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$58,024.52
+1063.42
Ethereum
$3,140.04
+59.12
Litecoin
$70.40
+1.54
DigitalCash
$25.01
+1.12
Monero
$161.48
+3.34
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$21.73
+0.94
Dogecoin
$0.11
0

Bakan Albayrak : Faizler düşüyor

0 314

Bakan Albayrak : Faizler düşüyor .

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Şırnak’a gelirken kamu bankaları ile görüştüklerini belirterek, “1 Ocak itibarıyla sıfır konut faizlerinde 0,99 olan oranı tarihi düşük seviyeler olan 0,79’a indirelim’ diye bir teklifle geldiler, hayırlı olsun.” dedi. Bakan Albayrak, Şırnak Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen, “Türkiye İçin Değişim Başlıyor, Şırnak İş Dünyası Buluşması” toplantısında yaptığı konuşmada, yılın son günlerinde Şırnak’ta bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

“Değişim başlıyor” başlığı altında bir süreci başlattıklarını, bu kapsamda 11. il olan Şırnak’ı ziyaret ettiklerini anlatan Albayrak, şehir şehir gezerek KOBİ’ler, sanayiciler ve iş adamları ile bir araya geldiklerini vurguladı. Albayrak, Şırnak’ın kadim bir şehir olduğunu belirterek, “Şırnak maalesef bir dönem terör örgütünün bölge halkı üzerinde kurduğu baskı ve yıldırma politikaları sebebiyle hizmetten, hak ettiği güzelliklerden önemli bir süre mahrum kaldı. Ama Allah’ın izni ile o günler geride kaldı. 17 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizin her köşesini ihya etme gayreti içerisinde olduk. Bu gayretimizi takdir eden Şırnaklı kardeşlerimiz 31 Mart’ta elini masaya vurdu ve ülkeye, topluma ket vurmaya çalışanlara karşı Şırnak’ı hizmetsizliğe, gözyaşına, korkuya mahkum etmek isteyenlere karşı 31 Mart’ta ‘yeter’ dedi.” diye konuştu.

Bizi güçsüz hale getirmek isteyenlere karşı çok güçlü mücadele veriyoruz”

Çok zor, bir o kadar da hayırlı, geleceğe umutla bakılmasını sağlayacak bir yılın geride bırakıldığına işaret eden Albayrak, “Yıllardır huzurumuzu bozmak isteyen, birlik ve beraberliğimizi yok etmek, bizi dağıtarak güçsüz hale getirmek isteyenlere karşı içeride ve dışarıda çok güçlü mücadele veriyoruz. Şırnak ve sizler bunun en yakın şahitlerisiniz.” dedi. Bölgesinde sadece hakkın, huzurun ve barışın savunucusu olan Türkiye’nin sayısız sınama ve saldırı ile karşı karşıya kaldığını anlatan Albayrak, hiçbirinde bunu gerçekleştirenlerin emellerine ulaşamadığını belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.