Borsalara stablecoin yağıyor , Bitcoin için boğa sinyali mi ?

«

Borsalara stablecoin yağıyor , Bitcoin için boğa sinyali mi ?

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft, geçtiğimiz ay büyük Bitcoin ve kripto para borsalarına “devasa” miktarda USD Coin (USDC) girişi olduğunu ortaya çıkardı.

Glassnode CTO’suna göre bu durum, kenara itilmiş sermayenin; potansiyel alıcıların piyasaya girmek için doğru anı beklemesiyle Bitcoin’e akabileceğini gösteriyor.

Rekor kıran stablecoin akışı ile 29 Ocak’ta CryptoQuant, tüm kripto para borsalarında stablecoin girişlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. 26,5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip en büyük stablecoin olan Tether, bu işlemler arasında en yüksek paya sahip (%42,6).Yine de, Binance USD (BUSD) ve USDC’nin sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer almasıyla birlikte; çok sayıda rakip stablecoin tahtını almak için yarışıyor.

U.today’de yer alan bir habere göre kenarda duran çok sayıda stablecoin yatırımı; alıcıların “barutunu” temsil ettiği için genellikle Bitcoin için yükselişe dair bir gösterge olarak kabul edilir.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *