Xrp 7 ayın en yüksek seviyesinin gördükten sonra yüzde 60 düşüş yaşadı

«
XRP Direnç Noktasını Kırarak Fiyat Yükselişini Devam Ettirecek mi?

Xrp 7 ayın en yüksek seviyesinin gördükten sonra yüzde 60 düşüş yaşadı .

BitMEX, kısa sürede yüksek miktarda kayıp yaşanması nedeniyle para kaybeden XRP trader’larından eleştiri ve hatta öfke dolu mesaj almaya devam ediyor. 13 Şubat tarihinde TSİ 17.00’de meydana gelen düşüşle, XRP/USD paritesi yüzde 60 aşağı indi. 0,33 dolar olan değer, 2 saniyede 0,13 dolara düştü. O esnada, trader’ların şikayetleri ve pozisyonların düzeltilmesi için alınan önlemler işleme konulmadı ve BitMEX tüm bakiyeleri otomatik olarak sildi. BitMEX, önemli bir kaldıraç hizmeti sağlayıcısı olarak biliniyor. XRP seçeneğinde trader’lar 50 kata kadar kaldıraç hizmetinden yararlanabiliyorlar. Olayın ardından şirket açıklama yaparak, platformunun normal çalıştığını söyledi.

BitMEX’te XRP çöktü

Atılan tweet’te, “Fiyat değişimi hızlı biçimde gerçekleştiğinden, pozisyonlarındaki değişim nedeniyle trader’ların hayal kırıklığını anlıyoruz” ifadesi kullanıldı.

“Bu SADECE Bitmex’te meydana geldi. Başka yerde yaşanmadı. Her şey saniyeler içinde oldu. Durumu çözecek likidite yok.”

BitMEX, bu ayın başlarında yeni bir XRP ürünü piyasaya sürdü. O sırada CEO Arthur Hayes, coin’in uygunluğu hakkında çeşitli şakalar yaptı.

Ani fiyat düşüşünden saatler önce, XRP fiyat artışı hakkında başka bir yazı yayımladı ve sadece son birkaç gün içinde yüzde 25’i aştığını belirtti. Hayes şöyle bir tweet attı:

“Profesyonel Tavsiyesi: Alış ve Satış düğmelerinin her ikisi de, bir coin ticaretinde bulunup bulunmadığınızdan bağımsız olarak eşit derecede kârlıdır.”

Şirketin, XRP işlem etkinliği gibi durumlardaki “kullanım için tasarlanmadığını” söylediği BitMEX’in sigorta fonu şu anda 34.328 BTC (352,2 milyon dolar) seviyesinde.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *