Ünlü Analiste Göre Bitcoin’in 100.000 Dolarlık Koşusu Başlıyor

«

Ünlü Analiste Göre Bitcoin’in 100.000 Dolarlık Koşusu Başlıyor

Bitcoin (BTC), 20.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana yaklaşık 900 gün süren düzeltmeye maruz kaldı.Ünlü analiste göre, şimdi 100.000 dolara doğru yolculuk başlamak üzere.Sosyal medyada popüler olan trader ve analist Positive Crypto, 31 Mayıs tarihinde en büyük kripto para biriminin 896 günlük inişinin yakında sona ereceğini açıkladı.

BTC fiyatı “konsolidasyon yapısını” kırıyor

Paylaşılan grafiğe göre, Aralık 2017’den bu yana yatırımcıların kendilerini yeniden konumlandırdıkları ve BTC satın alarak “büyük birikim aşamasına” ulaştıkları belirtiliyor.Positive Crypto, bu “konsolidasyon yapısı” şimdi 20.000 dolarlık bölgeyi geride bırakacak yeni bir boğa koşusu için olgunlaştı.

Ünlü analist, şu yoruma yer verdi:

Geçirdiğimiz 896 gün, Bitcoin’in 100.000 dolara koşmadan önce birikim yapma fazıydı ve konsolidasyon yapısı yakında kırılacak. Hazır mısınız?

Blok ödülü yarılanması (halving) işlemi ve sonrasında kısa süreliğine sallanmasına rağmen Bitcoin fiyatı, mart çöküşünden bu yana zararlarını sildi.Grafikte gösterdiği üzere, “yüksek düşük seviyeler” döngüsünün piyasayı yukarı yönlü tuttuğunu ileri sürüyor.

BTC/USD 3-year chart showing “consolidation structure.”

BTC/USD “konsolidasyon yapısını” gösteren 3 yıllık grafik. Kaynak: Positive Crypto/ Twitter

Hodler’lar gerçekten 100.000 dolara hazırlanıyor mu?

Çeşitli analistler, yarılanma sonrası bir ila iki yıl içinde Bitcoin’de yükseliş eğilimi olacağına inanıyor.En cesurca açıklamayı PlanB yapmış, 2024 yılına kadar 288.000 dolarlık hedef koymuştu.Satış hamlesi, yatırımcıların öncelikler listesinde gerilerde duruyor. Rezervler de Aralık 2018’den bu yana en düşük seviyede.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *