Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

TZero Destekli Girişim: Menkul Kıymet Token Piyasası Yaratmak İstiyor

0 496

TZero Destekli Girişim Menkul Kıymet Token Piyasası Çıkarmak İstiyor .

BOX Digital Markets ve Overstock’un blockchain kolu tZERO’ya ait platform Boston Security Token Exchange (BSTX), halka açık kayıtlı menkul kıymet tokenleri için bir piyasa başlatmak için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

SEC tarafından 11 Ekim’de yayınlanan kural değişikliği teklifinde BOX, komisyondan “’menkul kıymet tokenlerinin’ alım satım işlemi için tam otomatik, fiyat/zaman öncelikli bir uygulama sistemiyle işletecek” olan borsa için “ortaklık hakkı veren menkul kıymet işlemlerini yönetecek kurallar uyarlamasını” istiyor.

Kendi listeleme standartlarını oluşturacak

Şirket ayrıca kendi listeleme standartlarını oluşturacağını ve sadece bunları karşılayan tokenlerin platformda sunulacağını da ima ediyor. 129 sayfalık uzun belge, borsanın işlem gören kuralların nasıl değişmesi gerekeceğini ve platformun nasıl çalışacağını ayrıntılı olarak açıklıyor.

Teklife göre, menkul kıymet sahiplik kayıtları Ethereum blockchain’de depolanacak ve her işlem gününün sonunda güncellenecek. Borsa, EST zaman dilimine göre 9:30 ile 16:00 saatleri arasında hizmet verecek.

TZero wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Kamusal blockchain’de kapalı bir sistem

Başvuruya göre, sadece izin listesine alınan adresler yani BSTX ve şirketin “cüzdan yöneticileri” olarak adlandırdığı yetkili operatörler hizmete erişim sağlayabilecek.

Listelenen tokenlerin ek olarak ERC-20 standardına uygun olması, bazı menkul kıymet özelliklerine ve mülkiyeti, izin listesindeki adresleri ve mevzuata uyumu takip edecek üç akıllı sözleşmeye sahip olması gerekecek.

Menkul kıymet token arzları, yani STO’lar, ilk dijital para arzlarının yerini neredeyse tamamen almış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.