Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,287.92
+24.78
Ethereum
$3,494.93
-4.46
Litecoin
$74.45
+0.17
DigitalCash
$24.39
+0.55
Monero
$164.01
+0.54
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.25
-0.29
Dogecoin
$0.12
-0

Temel Bitcoin Fiyat Metriği Profesyonel Traderların 19 Bin Dolarlık BTC Konusunda Endişeli Olduğunu Gösteriyor

0 392

Temel Bitcoin Fiyat Metriği Profesyonel Traderların 19 Bin Dolarlık BTC Konusunda Endişeli Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin fiyatı 19.000 $’ın eşiğinde ama kripto borsalarının long-short oranı, en iyi yatırımcıların bu seviyelerde dikkatli davrandığını gösteriyor.Bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatı, 3 yılın en yüksek seviyesi olan 18.965 $’a yükseldi ve yatırımcıların kartlarda 20.000 $’ın üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğuna inanmalarına yol açtı.Bu seviyeler heyecan verici olsa da, veriler, bazı profesyonel yatırımcıların bu seviyelerdeki fiyatlar konusunda endişeli olduklarını ve perakende FOMO’nun yokluğunun bazılarının keskin bir geri çekilme çağrısı yaptığını gösteriyor.

Yüzde 84 Artış

Veriler, Bitcoin’in 4 Eylül’den bu yana %5’ten fazla bir düşüş görmediğini ve son 77 günde dijital varlığın %84 arttığını gösteriyor. Benzer fiyat hareketi en son 25 Kasım 2019’da görüldü.

O zamanlar BTC, 86 günlük bir seride Şubat 2020 ortasına kadar 6.900 $’dan 10.150 $’a %47’lik bir hareket yaptı. Yine de, önemli bir düzeltmenin her hareketi zorunlu olarak günlük %5 düşüş olmaksızın takip ettiği sonucuna varılmamalı.Bu tür farklı beklentilerin kanıtı, vadeli işlem sözleşmeleri temelinden çıkarılabilir. Tipik olarak, gösterge %3 ila %10 yıllık prim göstermeli.

Yatırımcıların Şubat ayında kaldıraçlı pozisyonları geri taşımak için yıllık bazda ek %20 ödemeye nasıl istekli olduklarına dikkat edin. Bu oldukça sıra dışı bir durum ve aşırı iyimserliğin bir işareti.

Bu sefer, temel gösterge %10’a yaklaştı. Bu nedenle, kademeli satış emri likidasyonları ihtimalinin bu sefer çok daha düşük olduğu sonucuna varmak güvenli olacak.

İyimserlik Eksikliği

Traderlar bu alışılmadık eğilim karşısında şaşkına döndü ve veriler tam bir inanç eksikliği olduğunu doğruluyor. BTC vadeli işlem sözleşmeleri primi şu anda yükseliş bölgesinde dursa da, ayrım gözetmeksizin satın almayı onaylıyor.

Profesyonel tarderların bu ralli boyunca long pozisyonlarda olup olmadığını etkili bir şekilde ölçmek için yatırımcılar, önde gelen kripto borsalarında en iyi yatırımcıların short-long oranlarını izlemeli.

Huobi’de, Bitcoin 16 Kasım’da 16.000 doları aştığı için en iyi yatırımcıların net bir short pozisyona girdiğini görebiliriz. 19 Kasım’da, BTC 18.000 dolarlık direnci kıramadığı için birkaç düşüş iddiası ortaya çıktı. Bir kez daha, kayıplarını kapatmak için hızlı davrandılar ve şu anda sabitler. Bu nedenle, profesyonel traderların çok fazla inanmadan yerel bir zirveyi tahmin etmeye çalıştıkları varsayılabilir.

İlginç bir şekilde, Binance’ten gelen veriler, en iyi yatırımcıların farklı bir strateji uyguladığını gösteriyor. Buna rağmen, aşağıda anlaşılabileceği gibi, hala bir inanç eksikliğini yansıtıyor.

Binance’in en iyi yatırımcıları,%10’luk bir net long pozisyonuna sahipken, Bitcoin 16.000 $’ın üzerine yükseldi ancak daha sonra 17.500 $’ın üzerine çıktıktan sonra satın almak için çabaladılar.

Müşterilerin net yönelimini ölçmenin birden fazla yolu olduğundan, borsaların en iyi traderların verilerini farklı şekilde topladığını belirtmek gerekir. Bu nedenle, farklı sağlayıcılar arasındaki herhangi bir karşılaştırma, mutlak sayılar yerine yüzdelik değişiklikler üzerinden yapılmalıdır.

Sonuç olarak, veriler en iyi traderlar arasında bir miktar kararsızlık veya en azından güçlü bir inanç eksikliği olduğuna işaret ediyor. Piyasa karışık sinyaller gönderirken, sıkı oturup pozisyona girmemekte mantıklı. En azından, dikkatli yatırımcıların yaptığı şey bu zaten.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.