Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Singapur Başbakanı’ndan Kripto Para Borsalarına Yönelik Uyarı

0 315

Singapur Başbakanı’ndan Kripto Para Borsalarına Yönelik Uyarı

Kripto para birimi alanında daha önce birçok dolandırıcılık vakası yaşandı. Dolayısıyla dolandırıcı kripto borsalarının önde gelen şahsiyetlerin kimliği altında faaliyet gösterdiği scam faaliyetleri, alışkanlık haline geldi.Bu dolandırıcılar, saygı duyulan insanları taklit ederek insanların güvenini kazanmaya çalışmalarıyla ünlüdür. Dolayısıyla kripto yatırımcılarının dikkatini çekip, alakasız platformlarda işlem yapmalarına neden olabiliyorlar.

The Strait Times raporuna göre Singapur’un Başbakanı Lee Hsein Loong, kontrol edilmeyen kripto para borsaları ile ilgili olarak Singapur sakinlerine çeşitli uyarılarda bulundu. Raporun ardından Başbakan Loong, BitClout adlı yetkisiz bir kripto borsasının kendi rızası olmadan profiliyle çalıştığını fark etti.Raporlara göre bir medya şirketi, faaliyete geçmesi için yetki verilmemiş olan kripto borsasındaki profilini görünce, Loong’un ofisine bunun bilgisini verdi. Profilinin bu tür platformlardan birinde kullanıldığını keşfetmesi, Singapur Başbakanı’nın konuyla ilgili endişelerini de tetikledi.

İtibarını ve platformun potansiyel ve mevcut kullanıcılarının fonlarını korumak için Loong, adını ve fotoğrafını içeren profilin platformdan kaldırılmasını emretti.

Loong, bu aldatıcı durumu sosyal medya hesabından ifşa etti:

“SİTENİN YARATICILARI ANONİM, ANCAK PLATFORMLA HİÇBİR İLGİM OLMADIĞI İÇİN ADIMIN VE FOTOĞRAFIMIN SİTEDEN HEMEN KALDIRILMASI İÇİN AÇIK BİR TWEET GÖNDERDİM. YANILTICI VE İZNİM OLMADAN YAPILMIŞ BİR ŞEY.”

Loong, vatandaşları kripto para borsaları konusunda uyardı

Böyle bir platformun yalnızca insanları zarara sokacağına inandığını da ekledi. Ardından, ülke sakinlerini kripto platformları konusunda tetikte olmaya teşvik etti. Vatandaşları, Singapur’un mali düzenleyicisi MAS tarafından düzenlenmiş olan kripto para borsalarıyla etkileşim kurmaya çağırdı.

“Herhangi bir yatırım yapmadan önce, dolandırıcılıkla karşılaşmamak için, lütfen yatırımın gerçek ve meşru olduğundan emin olun,” diye uyardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.