PayPal ‘Yasal İnceleme’ Nedeniyle Libra Projesine Katılmayabilir

«

PayPal ‘Yasal İnceleme’ Nedeniyle Libra’ya Katılmayabilir .

Ödeme işleticisi PayPal’in,  Facebook’un dijital para birimi Libra’ya katılmaktan çekindiği iddia edildi.

Libra “ön çalışmaları” PayPal için yeterli değil

Haber ajansı Financial Times‘ın 3 Eylül’deki haberine göre , Perşembe günü yapılan ve 28 Libra destekçisinin davetli olduğu toplantıya katılmadı.

Bu gelişmeden önce ise üç destekçinin gelecekteki düğüm işleticisi görevlerini bırakmayı düşündüğü iddiası ortaya atılmıştı. Haberde yakın bir kişi şöyle belirtiyor:

“Yasa düzenleyiciler ile yapılacak çok ön çalışma varmış gibi durmuyor. Ödeme şirketleri yasal değerlendirmelerin işlerine zarar vermesini istemezler.”

paypal ile ilgili görsel sonucu

Diğer kilit oyuncular da tereddüt ediyor olabilir

 Visa, Mastercard ve Stripe da benzer endişelere sahip ve Libra bu şirketler ile yasa düzenleyiciler arasındaki ilişkinin zedelenmemesi için çaba gösteriyor.

Libra, ilk kez duyurulduğundan beri dünya genelinde kanun yapıcılar arasında tartışma yarattı. Dijital paranın hükümetlerin para üzerindeki gücünü çalacağından endişe ediliyor.

Stripe üyelikten çekileceği iddialarını reddetti. Libra geliştiricileri geçtiğimiz günlerde yeni bir yol haritası açıkladı ve düğümlerin birbiriyle iletişimi test etmeye başladıklarını belirtti.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *