Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,967.39
+748.31
Ethereum
$3,140.60
+62.8
Litecoin
$85.35
+4.19
DigitalCash
$31.21
+0.91
Monero
$118.99
-1.5
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$27.92
+1.78
Dogecoin
$0.16
+0.01

SON DAKİKA : Galatasaray kendi taraftar kripto token’ini çıkarıyor

0 412

Galatasaray, Blockchain şirketi Chiliz ile yeni bir ortaklığa başladığını duyurdu.

 

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com taraftarımıza “Taraftar Token’ı” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olma seçeneği sunacak, kulübümüzle daha yoğun etkileşime girme ve daha yakın olma imkanı Türkiye’de bir ilk olacak. Taraftarımız, Socios.com aracılığıyla yapılacak taraftar oylamalarına katılarak kulübümüzle ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı yakalayacak.” denildi.

 

Açıklamaya göre, Socios.com üyesi bir taraftar ne kadar çok token sahibi olursa kulübün oylamaya sunduğu konulardaki yönlendirici etkisi artacak. Kullanıcı, uygulama üzerinden takımla ne kadar çok etkileşime girerse “özel ve nadir” deneyimler için düzenlenecek yarışmalarda ödül kazanarak özel hak ve ayrıcalıklardan yararlanma ihtimali o kadar artacak.

Galatasaray Taraftar Token’ının 2020’nin ilk çeyreğinde Socios.com üzerinden satın alınabileceği, bu token’ı alma sürecinin son derece zahmetsiz bir şekilde, herhangi bir e-ticaret alışverişinden farksız olarak işleyeceği kaydedildi.

 

Galatasaray’ın yönetim kurulu üyelerinden Dorukhan Acar, konuyla ilgili olarak, “Galatasaray olarak Socios.com projesine katılmaktan ve bu heyecanlı yolculuğa başlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni iş birliği taraftar etkileşimi ve küresel taraftar kitlemize erişimimiz açısından bizim için yeni bir fırsatlar dünyası yaratacak olmakla birlikte dijital dönüşüm stratejimizin de bir diğer önemli kilometre taşı olacak.” açıklamalarında bulundu.

Socios.com CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus ise şöyle konuştu:

“Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Statista raporuna* göre Türkiye, kriptopara birimleri dahil olmak üzere dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ayrıca, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları arasında olduğunu biliyoruz. Ürünümüz Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına Taraftar Tokenları sunmaktan mutluluk duymaktayız. Bu ortaklık, kriptopara birimlerini ve Chiliz’i tüm dünyadaki milyonlarca taraftarın kullanımına sunmak yönünde atılmış dev bir adımı daha temsil etmektedir.”

 

Doge Coin Nedir ? Nasıl Satın Alınır ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.