random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara
«

Finans devi bitcoin madenciliği için mühendis arıyor .

Fidelity Center for Applied Technology (FCAT), “yeni bir iş fırsatı” başlığı altında Bitcoin madenciliği mühendisleri aradığını açıkladı. İşe alım süreci, finans devinin kripto para ticaret kolu olan Fidelity Digital Asset Services (FDAS) ekibi tarafından gerçekleştirilecek. İşe alınacak personeller, Fidelity’nin Blockstream ile olan ortaklığından dolayı oluşan madencilik faaliyetlerini desteklemek üzere görev yapacaklar. Şirketin, 2019 yılının haziran ayında Bitcoin (BTC) geliştiricilerinden iki veri merkezi kiraladığı bildirildi.

Şirket, DevOps (geliştirici operasyonları) veya mühendislik rolünde üç ila beş yıllık deneyime sahip bir personel arıyor. Bu terim genellikle yazılım ve donanım arasındaki boşluğu dolduran mühendisler için kullanılıyor. Başvuru sahiplerinin, önceki madencilik çalışmalarından bahsetmeleri bilhassa isteniyor. Talep edilen beceriler arasında, “Bitcoin ve Bitcoin madenciliği ile ilgili konuları araştırılmaya hevesli” şeklinde bir satır bulunuyor. İşe alınacak personelin, büyük donanımları ve ilgili araçları yönetme konusunda deneyim sahibi olması bekleniyor. Sorun giderme becerisi de tercih sebebi. İş ilanının 20 Ocak tarihinde açıldığı ve hala bir personel bulunamadığı görülüyor.

Fidelity ve kripto

Varlık yönetimi devi bir süredir kripto para ile uğraşıyor. 2018’in sonlarında, hedge fonları gibi kurumsal müşterilere yönelik bir Bitcoin ticaret hizmeti başlatmıştı. O zamandan beri Fidelity’nin kripto para erişimi genişlemeye devam ediyor. Ekim 2019’da Bakkt ve Coinbase Custody gibi firmalarla rekabet etmek için kripto saklama hizmetlerini başlattı. Kasım ayında New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) lisans almayı da başardı. Aralık ayında, Birleşik Krallık şubesinin açılmasıyla Fidelity Digital Assets’in denizaşırı genişleme hamlesi gerçekleşti. Şu anda yalnızca Bitcoin desteklenirken, FDAS temsilcileri 2020’de Ethereum’un (ETH) da platforma eklenebileceğini ima ettiler.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *