Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$37,347.02
+876.13
Ethereum
$2,061.56
+45.98
Litecoin
$69.16
+1.57
DigitalCash
$29.30
+1.03
Monero
$165.85
+3.02
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$18.98
+0.38
Dogecoin
$0.08
0

Ethereum yeni zirve yapmak için Bitcoin’imi bekliyor ?

2 760

Ethereum yeni zirve yapmak için Bitcoin’imi bekliyor ?

Hafta başındaki Bitcoin düşüşünden sonra Ethereum (ETH) fiyatının nasıl etkileneceğini hayal etmek güç değil. Altcoin piyasasının Bitcoin’le fiyatıyla olan yüksek korelasyonu yüzünden, ETH’nin fiyatı hafta başından beri yüzde 30’a yakın kayıp yaşadı. Fakat bir coin’in piyasada iyi performans göstermesi için, kendisine güvenen bir madenci topluluğuna ve güçlü bir ağ yapısı ile desteklenmeye de ihtiyacı var.

Yukarıda verilen iki faktöre de sahip olan ETH, yatırımcıların uzun vadede ETH’ye güvenmesini sağlıyor. Ethereum madencileri de şu anda oldukça fazla kazanıyor. Glassnode’un verilerine göre, Ethereum işlem ücretlerinin toplam blok ödülünün %50’sinden fazlasını karşılayabildiğini görülüyor. Bu miktarda kâr daha önce Ağustos ve Ekim arasında gerçekleşen “Defi Yazı”nda gözlemlenmişti

ETH, birkaç gündür fiyat düzeltmeleri yaşıyor olsa da; BitInfoChart’ın verilerine göre madenci gelirleri son altı ayla karşılaştırıldığında yüksek kazanç sağlamaya devam ediyor.

Bunlara ek olarak, ETH ağı, yüksek hash oranından faydalanmaya devam ediyor. ETH’nin ortalama günlük hash oranı 416,083.7354 GH/s. Dolayısıyla güçlü ağ temellerinin ETH’yi son fiyat düşüşüne rağmen desteklemeye devam ettiğini gösteriyor.

ETH piyasasında ki bu değişikler meydana geldikçe, yeni “Hodl” trendleri ortaya çıkmaya başladı. Glassnode verilerine göre, borsadan çıkan fonların hacmi 46,637,330.84 dolarla ATH yaptı. AMBCrypto’da yer alan Jude Lopez analizine göre bu durum, daha fazla ETH’nin soğuk cüzdanlara girdiğini gösteriyor. Bu da satış baskısının azalmasıyla diğer hesapların da “HODL” moduna geçerek piyasanın boğa koşusuna dönüşmesine katkıda bulunabilir. Bununla birlikte, 100’den fazla kripto tutan adreslerin 8 ayın en düşük seviyeye ulaştığı ve 0,1’den fazla coin tutan küçük adreslerin 4,147,382’ ye ulaşmasıyla ATH yaptığı belirtildi. Ayrıca ETH’nin kullanıcı ve yatırımcı demografisinde değişiklik yaşandığı verilerle destekleniyor.

Yazara göre Ethereum’un bu yönleri, yakında oluşabilecek bir toparlanma olasılığı olduğunu gösteriyor. Ayrıca son fiyat düşüşlerinin sadece ETH’ye özgü olmaması da vurgulanıyor. Altcoin piyasası, var olduğu süre boyunca Bitcoin ile beraber hareket etti. Bu durum, Bitcoin’in hakimiyetinde yukarı çıkmaya devam etmesiyle, yakın bir zamanda değişecek gibi görünmüyor.CoinMetrics’in piyasa verileri, ETH’nin BTC ile korelasyonun arttığını vurguladı. ETH-BTC korelasyonu, Ekim 2020’den başlayarak geçtiğimiz aylarda azalmıştı. Korelasyonun şu anki durumu 0.664’e çıktı. Yazara göre bu durum ilerleyen haftalarda ETH için gerçekleşebilecek bir boğa koşusu ihtimalini düşürüyor. Yazar, trend devam ettikçe ETH’nin 1.300 dolar civarında fiyatlara ulaşmasının şaşırtıcı olmadığını vurguluyor. Ancak, yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı Ethereum fiyatında 1.300-1.500 dolar aralığının geçici olması, birçok uzman için muhtemel görünüyor.

2 Yorumlar
  1. […] hard forkunu gerektiren ana ağ yükseltmesi, Cardano için önemli bir kilometre taşıdır. Cardano’nun artan işlem hızlarından, görev açısından kritik güvenliğinden ve daha düşük […]

  2. […] bir ekran görüntüsüne göre, konsolda Ethereum madenciliği yapılabildiği teyit edildi. Ekran görüntüsüne bakıldığında, konsolun […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.