random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara

Ethereum Classic ve Fantom vakfı merkeziyetsiz finans için ortaklık kuruyor

«

Ethereum Classic ve Fantom vakfı merkeziyetsiz finans için ortaklık kuruyor .

ETC Labs ve Fantom Vakfı, 10 Şubat tarihli basın bültenine göre Fantom ekosistemine merkeziyetsiz finansı (DeFi) getirmek için iş birliği yaptı. Ethereum Classic (ETC), Fantom platformunda oluşturulacak Maker’ın stablecoin’i DAI’ye benzer stablecoin’ler için teminat görevi görecek. Fantom, proje için özel olarak geliştirilen DeFi çerçevesi Xar Network’ü kullanacak. Çerçeve, Fantom’un Lachesis ve TxFlow gibi Bizans Hata Toleransı (BFT) mutabakat teknolojilerini, gelişmiş DeFi seçeneklerini destekleyen bir blockchain ortamı sunmak için kullanıyor. Sistem, teminatlı kredilere, sentetik varlıklara ve atomik swap’lere izin veriyor ve Ethereum ve Binance Chain gibi harici blockchain ağları ile birlikte çalışabiliyor.

Ethereum Classic, Fantom platformu üzerinde yalnızca teminat görevi görecek. Stablecoin, Xar Network’ün blockchain’den bağımsız stablecoin protokolü Collateralized Stable Currency Tokens (CSCT) üzerinde çalışacak. Fantom, öncelikle girişimleri ve devletteki kullanım alanlarını hedefliyor. Platform, ETC’yi izin verilen ağlarda stablecoin oluşturmak için kullanacak. İhraç eden taraflar, teminat üzerinde tam kontrole sahip olacak ve stablecoin’i stake ederek faiz kazanabilecek. ETC, iddiaya göre Ether’e göre değiştirilemez olmaya daha yatkın olduğu için tercih edildi. İş birliği, Fantom ekosisteminde ETC için mevcut kullanım alanlarını artıracak. Ethereum Classic de teoride DeFi platformlarına ev sahipliği yapabilir fakat bu projede yalnızca teminat işlevi görecek, en azından şimdilik.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *