Ethereum Araştırmacısı Griffith’in Kelafetle Serbest Kalma Talebi Reddedildi

«

Ethereum Araştırmacısı Griffith’in Kelafetle Serbest Kalma Talebi Reddedildi .

Ethereum Vakfı araştırmacısı Virgil Griffith, kefaletle serbest bırakılmayacak. Griffith, davayı temyize götürüyor. ABD Güney New York bölge savcılığı kamu bilgilendirme görevlisi James Margolin, 27 Aralık’ta “Griffith davası geçtiğimiz gün görüldü ve tutuklanmasına karar verildi.” diye belirtti. Margolin, “Davayı temyize götürüyor, savcı Broderick tarafından bir dava daha görülecek.” diye ekledi ve ön duruşma tarihi olarak 9 Ocak’ı açıkladı. ABD Güney New York Bölge Mahkemesi (SDNY), 26 Aralık tarihli Inner City Press haberine göre Griffith’in kefaletle serbest bırakılma talebini reddetti. Griffith, Kuzey Kore’ye yaptırımları blockchain ve kriptoyla aşmak üzerine eğitim vermek için seyahat ettiği iddiasıyla 28 Kasım’da tutuklanmıştı. Dışişleri Bakanlığı’nın iddiasına göre Griffith, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasası’nı (IEEPA) çiğnedi.

Griffith, 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Griffith, iddiaya göre aile üyelerine gönderdiği mesaj ile American vatandaşlığından vazgeçti. Griffith’in mesajlarının, Kuzey Kore’de kara para aklama faaliyetlerini kolaylaştırma amacıyla hareket ettiğini belirttiği de söyleniyor. Eylül ayındaki haberine göre Kuzey Kore, kendi ulusal kripto parasını oluşturmayı planlıyor.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *