«

Ethereum 2020’nin En İyi Performansını Gösterdi

Messari verilerine göre Ethereum (ETH) tabanlı varlıkların ortalama performansı, bu yıl şimdiye kadar neredeyse yüzde 130 artış gösterdi.

 Veriler, Ethereum üzerinde mevcut bulunan ve toplam piyasa değeri 63,7 milyar dolar olan (tüm kripto piyasasının yalnızca yüzde 20’si) 178 varlığa dair bir genel bakış sunuyor.

Stablecoin’ler dahil 124 varlık bu yıl değer kazandı, yani Ethereum tabanlı token’ların yüzde 70’i, COVID-19 küresel salgınına rağmen bu yıl artış gösterdi.

Yüzde 70’i değer kazandı

Dev merkeziyetsiz finans protokolleri Bancor (BNT) ve Kyber Network (KNC) dahil Ethererum tabanlı 10 varlık, bu yıl içerisinde yüzde 500’ün üzerinde değer kazandı.Ethereum tabanlı piyasaların üçte biri, bu yıl iki kattan fazla artış görsterdi. Ether, yüzde 142 artış en iyi yıl içi performansı gösteren 41. varlık oldu.15 token tek haneli değer kaybı yaşarken, dokuz varlık 2020’de değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Stablecoin’ler öncü

Ethereum tabanlı varlıklar arasında Tether hariç yalnızca Ether ve Crypto.com Coin (CRO), piyasa değeri bakımından ilk 10 kripto varlık arasına yerleşti. Chainlink (LINK) ise 12. sırada yer aldı. Sıralamalar, Ethereum’un stablecoin ihraççıları arasında popüler olduğu, en büyük 25 Ether tabanlı varlığın yedisinin stablecoin olduğunu ortaya koydu.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *